SP ČR: Průmysl odmítá návrhy na zvyšování daní pro firmy

12.10.2016 20:42

Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), zastupující 11 tisíc firem z klíčových odvětví ekonomiky, je zásadně proti návrhům o zvyšování daní z příjmů právnických osob a úvahám o zavádění sektorových daní. Samotné zvyšování sazeb daní českou ekonomiku neposune.

SP ČR: Průmysl odmítá návrhy na zvyšování daní pro firmy
Foto: Svaz průmyslu a dopravy ČR
Popisek: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

Aktuální mediálně zviditelněné návrhy prvního místopředsedy ČSSD a ministra vnitra Milana Chovance považuje SP ČR za krok, který nebere v potaz vládní koaliční dohodu a ani realitu fungujícího sociálního dialogu se zaměstnavateli. Pro SP ČR jsou úvahy o zvýšení daní vyvoláváním nejistoty, který může být jedním z faktorů rozhodování investorů – stávajících i potencionálních.

Firemní sektor v ČR nepotřebuje navyšování daní, nýbrž zlepšení podnikatelského a investičního prostředí, které zaostává za severskými zeměmi či Německem. Potřebuje stabilnější zákony, zjednodušení daňových povinností, větší dostupnost technicky vzdělaných pracovníků a další opatření, které by zlepšily podmínky pro podnikání a investice v České republice.

Komentář na dnešní informace ohledně návrhu ČSSD na zvyšování daní najdete na www.spcr.cz.

reklama

autor: Tisková zpráva

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

9:46 Ceny ESG historicky poprvé uděleny v České republice

Nadační fond společenské odpovědnosti FONTE VITAE na podporu vzdělávacích a vědeckých projektů v obl…