SP ČR: Trh práce v září poptával 42 % lidí z technických oborů

10.10.2016 21:30 | Zprávy

Dramatická situace na trhu práce, kdy firmy těžce hledají zaměstnance, se v září dále prohloubila. Počet lidí bez práce meziročně klesnul o 64 tisíc lidí na 378 tisíc osob. Volných pracovních míst je už 141 tisíc, nejvíce od předkrizového srpna roku 2008. Meziročně je to o 32 420 více. Stoupající je přitom poptávka po pracovnících technických oborů.

SP ČR: Trh práce v září poptával 42 % lidí z technických oborů
Foto: Svaz průmyslu a dopravy ČR
Popisek: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

Jak zjistil Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) ve spolupráci s portálem www.chcipraci.cz, zájem o technické profese představoval letos v září v České republice přes 42 % veškerých poptávaných pracovních míst. Mezi nejžádanější profese patřil řidič, představující 5 % všech poptávaných pracovníků. V září přes www.chcipraci.cz bylo poptáváno téměř 74 tisíc pracovníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rudé právo

Vzhlížíte se snad v komunismu? Nebo proč čtete Rudé právo? Dáváte tím snad najevo, že se vracíme v čase do doby, kdy politici viděli rudě? Je fakt, že ve vaší koalici se najde dost těch, co to s komunisty táhli, dokonce jich několik sedí i v té vaší vládní lavici.To je bilance, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Notino: Mezinárodní den žen se mění v nový nákupní svátek. Beauty retail sleduje podobný efekt jako u Valentýna

8:08 Notino: Mezinárodní den žen se mění v nový nákupní svátek. Beauty retail sleduje podobný efekt jako u Valentýna

Mezinárodní den žen se v posledních letech postupně mění z tradičního symbolického svátku na výrazný…