SPELOS: Desítky nových podnětů pro Mapy nelegálního hazardu!

17.07.2014 17:40

Teprve před necelým týdnem spustilo sdružení SPELOS Mapy nelegálního hazardu. Projekt se setkal s velkým zájmem ze strany veřejnosti. K dnešnímu dni lidé prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.mapynelegalnihohazardu.eu podali již více než dvě desítky podnětů na další výskyt nelegálních heren.

SPELOS: Desítky nových podnětů pro Mapy nelegálního hazardu!
Foto: SPELOS
Popisek: Petr Vrzáň

„Jsme velmi rádi, že s námi veřejnost spolupracuje na potírání černého hazardu. Veškeré podněty, které jsme obdrželi, samozřejmě prověřujeme a pokud zjistíme, že jsou opodstatněné, zveřejníme je v našich mapách,“ uvedl Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.

Na mapách jsou zaznačeny nejen nelegální herny, ale také několik legálních provozoven, v nichž se vedle povolených herních zařízení vyskytují také nepovolené stroje – například kvízomaty.

„Již jsme zaregistrovali, že někteří provozovatelé, kteří se na našich mapách našli, začali stroje, které měli v provozovnách umístěny „načerno“, rychle odvážet. Vzhledem k tomu, že nemůžeme každý den všechny zveřejněné provozovny objíždět a opětovně kontrolovat, údaje v mapách jsou platné ke dni jejich zveřejnění. Stránky ale samozřejmě průběžně aktualizujeme,“ doplnil Vrzáň, podle jehož odhadu je v České republice minimálně tisícovka nelegálních herních zařízení.

Ještě daleko větší nebezpečí a především riziko vzniku patologického hráčství však podle SPELOS představuje neregulovatelné a nekontrolovatelné prostředí online her, poskytovaných prostřednictvím internetu. Neexistují zde vůbec žádné sázkové limity ani bezpečnostní opatření. Tyto hry navíc poskytují převážně nelegální zahraniční provozovatelé, takže navíc stát čelí mnohamiliardovým daňovým únikům.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře

12:58 Národní muzeum: Aspoň na víkend zavítej do genetické laboratoře

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde dnes od 11 do 17 hodin probíhá…