SPELOS: Hazardní kobra mafii neporazí

30.06.2016 14:27

Blíží se krajské volby, a tak se politici opět začínají ve velkém populisticky věnovat tématu loterií. Jsem však přesvědčen o tom, že žádná hazardní kobra problém nelegálního hazardu v České republice nevyřeší.

SPELOS: Hazardní kobra mafii neporazí
Foto: SPELOS
Popisek: Petr Vrzáň

Je chvályhodné, že po pěti letech, kdy o problému nelegálního provozu loterií všichni vědí, se konečně něco začne dít a přechází se od slov a slibů k činům, nicméně pozitivnímu výsledku nevěřím. Zkušenosti z okolních zemí ukazují jasně, že černý hazard organizují zahraniční mafie, které není lehké porazit.

Dokud bude v České republice stále stejná situace, kdy se obce a města neřídí jednotnou metodikou, ale libovolně mění vyhlášky téměř ze dne na den a populisticky sahají k prohibičním řešením, problém nezmizí. Poptávka po hraní zůstává a tam, kde je poptávka, se vždy objeví také nabídka.

Souhlasím s tím, že „nelegálové“ patří před soud a měli by od něj odcházet s velmi tvrdými tresty. Jenže dnes už víme, že i soud je na ně krátký. Pokuty, které nelegálním provozovatelům vyměřuje, totiž nikdo nehradí. Postižené subjekty se odvolávají a soud (jak ukázal hned první z případů) je ochotný povinnost uhradit pokutu odložit. Firma tak mezitím může ukončit svou činnost a následně, jako nový subjekt, pod novým názvem, pokračovat v trestné činnosti.

A nepomůže ani rychlé vyklizení nelegálních heren za asistence policie a dalších složek. Jak ukázal nedávný příklad z Prahy 17, kde jen od minulého léta kriminalisté navštívili stejný podnik hned třikrát a pokaždé v něm našli desítky nelegálně provozovaných automatů - mafiáni mají z podobných kontrol jen legraci.

Naše současná legislativa bohužel trestné činnosti v oblasti loterií nahrává. Je třeba si uvědomit, že do roku 2011, kdy se na tématu řada politiků a především aktivistů rozhodla zviditelnit, České republika nelegální hazard neznala.

Petr Vrzáň, SPELOS

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR zahájila provoz chovatelské stanice v Prackovicích nad Labem

9:54 Policie ČR zahájila provoz chovatelské stanice v Prackovicích nad Labem

První chovatelská stanice vznikla v Prackovicích v roce 1953 a sloužila pro odchov německých ovčáků,…