SPELOS: Nesouhlasíme s nespravedlivým dělením prostředků z loterní daně

20.10.2015 17:56 | Zprávy

Sdružení SPELOS považuje za krajně nespravedlivý přístup, který volí Magistrát hlavního města Prahy v souvislosti s dělením prostředků, plynoucích z loterní daně. Tyto peníze totiž nově budou získávat i městské části, které se rozhodly jít prohibiční cestou a na svém území tudíž žádná herní zařízení nemají.

SPELOS: Nesouhlasíme s nespravedlivým dělením prostředků z loterní daně
Foto: SPELOS
Popisek: Petr Vrzáň

„Nově avizovaný způsob přerozdělování příjmů z loterní daně mezi městské části je systémově špatný. Ubírá totiž finanční zdroje těm, kteří promyšleně regulují herní průmysl, a to ve prospěch těch, kteří se regulace vzdali a trh předali mafiím,“ uvedl prezident SPELOS, Petr Vrzáň, a doplnil: „Přístup k přerozdělování těchto prostředků by měl být spravedlivý. Není možné, aby se na provozu loterií doslova přiživovaly městské části, které se vydaly cestou populismu. Přirozenými adresáty prostředků z loterií jsou městské části, v nichž se loterie provozují, případně sportovní, kulturní či neziskové organizace, které jsou na těchto penězích závislé. Jakékoliv jiné řešení považuji za fatální chybu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínští technici mění bezpečnostní potrubí

16:32 ČEZ: Temelínští technici mění bezpečnostní potrubí

V hloubi podzemních chodeb pod Jadernou elektrárnou Temelín probíhá technicky náročná modernizační a…