SSHR: Dopravní podnik města Prahy cvičil dekontaminaci stanice metra Zličín

19.10.2019 13:09 | Zprávy

V noci dne 11.10.2019 proběhlo cvičení, jak by v případě teroristického útoku, probíhala dekontaminace bojových chemických látek ze stanice metra a minimalizovaly se tak katastrofální následky, které by mohly ohrozit lidské životy.

SSHR: Dopravní podnik města Prahy cvičil dekontaminaci stanice metra Zličín
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

Při cvičení bylo nasazeno několik prototypů dekontaminačních zařízení v případě teroristického útoku, které vyvinula společnost DEKONTA, a. s. v rámci Programu bezpečnostního výzkumu ČR, spolupracující se SÚJCHBO (Státním ústavem jaderné, chemické a biologické ochrany).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A jaký význam ta schůze kvůli sjezdu má?

Co na něm asi změní? Podle mě je to zbytečná ztráta čau stejně jako celá ta hysterie kolem. Proč se nevěnujete něčemu pro lidi podstatnějšímu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

20:14 ČSÚ: Tržby v?kultuře v roce 2024 dosáhly 320 miliard

Tržby za vlastní výkony v oblasti kultury v roce 2024 meziročně vzrostly o 12 % na 320 miliard korun…