STEM: Premiér Sobotka má důvěru nadpoloviční většiny občanů

31.03.2014 17:30 | Zprávy

V začátku funkčního období koaliční vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL má premiér Bohuslav Sobotka důvěru nadpoloviční většiny občanů ČR (55 %). Prezidentu Miloši Zemanovi důvěřuje poněkud méně lidí (45 %), ovšem v porovnání s lednovým průzkumem je důvěryhodnost prezidenta Zemana aktuálně vyšší o osm procentních bodů.

STEM: Premiér Sobotka má důvěru nadpoloviční většiny občanů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Citované výsledky pocházejí z výzkumu STEM provedeného na reprezentativním souboru obyvatel České republiky starších 18 let, který se uskutečnil ve dnech 11. - 20. března 2014. Respondenti byli vybíráni metodou kvótního výběru. Na otázky odpovídal soubor 1070 respondentů.

V únoru 2014 vyslovila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR důvěru koaliční vládě ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Průzkum STEM realizovaný zhruba měsíc poté ukazuje, že premiér Bohuslav Sobotka má na počátku funkčního období vlády důvěru mírně nadpoloviční většiny veřejnosti (55 %). Premiér Sobotka je v tomto ohledu v mírně lepším postavení než Petr Nečas, kterému v prvních měsících funkčního období jeho vlády na podzim 2010 důvěřovala necelá polovina občanů ČR (49 %).

Prezidentu Miloši Zemanovi podle aktuálního březnového průzkumu důvěřuje necelá polovina veřejnosti (45 %). V porovnání s důvěrou v premiéra Sobotku je u prezidenta Zemana výrazně vyšší podíl těch, kteří kategoricky vylučují, že by prezidentu Zemanovi důvěřovali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

A co přesně jste proto, co tvrdíte, udělali, když jste byli ve vládě?

,,Hnutí ANO dlouhodobě prosazuje energetickou soběstačnost, stabilní sítě a realistický přechod k udržitelnosti." PS: Myslíte, že za blackout může tato vláda? A kdybyste byli ve vládě, vypláceli byste za něj odškodnění?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Důvěra v oficiální statistiky začíná nezávislostí a spoluprací

16:26 ČSÚ: Důvěra v oficiální statistiky začíná nezávislostí a spoluprací

V letošním roce uběhlo již 20 let od přijetí Kodexu evropské statistiky (Kodex), tedy souboru pravid…