SÚJB: Bilaterální jednání dozorů České republiky a Rakouska

16.11.2018 21:05

Ve dnech 5. – 6. listopadu 2018 se uskutečnilo v Praze pravidelné a v pořadí již 27. bilaterální jednání zástupců české a rakouské strany v otázkách jaderné bezpečnosti a radiační ochrany. Jednání se uskutečnilo na základě Dohody mezi vládou České republiky a vládou Rakouské republiky o úpravě otázek společného zájmu týkajících se jaderné bezpečnosti a ochrany před zářením.

SÚJB: Bilaterální jednání dozorů České republiky a Rakouska
Foto: Archiv
Popisek: SÚJB

Jednání vedl sekční ředitel pro řízení a technickou podporu, Ing. Petr Krs, který byl zároveň vedoucím české delegace. Rakouskou delegaci vedla paní Ulrike Hartmann ze Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční vztahy. Dále se jednání zúčastnili zástupci ministerstev, institucí a další odborníci z obou stran.

Delegace se vzájemně informovaly o novinkách v oblasti legislativy, krizového řízení a provozu jaderných zařízení. Česká strana informovala mj. o aktualizované Koncepci nakládání s radioaktivními odpady a vyhořelým jaderným palivem a o situaci v oblasti úložišť radioaktivního odpadu. Rakouská strana přednesla mj. výsledky IRRS mise v roce 2018.

Jednání bylo zakončeno prohlídkou výzkumného reaktoru VR-1 na ČVUT. Jednání proběhlo v přátelské atmosféře a bylo doplněno aktivní výměnou názorů obou delegací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman navštívil prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici

11:12 Ombudsman navštívil prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici

V reakci na nejasné informování o situaci prezidenta republiky navštívil v pondělí v dopoledních hod…