SÚJB: Setkání držitelů licencí k nakládání s látkami S1

11.06.2016 20:00

Odbor pro kontrolu nešíření zbraní hromadného ničení uspořádal dne 2. června 2016 první celodenní pracovní Setkání držitelů licencí k nakládání s vysoce nebezpečnými látkami (látky S1) dle Úmluvy o zákazu chemických zbraní a zákona č. 19/1997 Sb. o některých opatřeních souvisejících se zákazem chemických zbraní a prováděcí vyhlášky č. 208/2008 Sb. (dále jen Setkání). Setkání se zúčastnilo celkem 35 osob reprezentující 22 držitelů licencí k nakládání s látkami S1.

SÚJB: Setkání držitelů licencí k nakládání s látkami S1
Foto: Archiv
Popisek: SÚJB

Zúčastněné organizace lze rozdělit do tří základních skupin. První skupinou jsou organizace, které jsou mimo svojí běžnou činnost zapojeny do řešení nálezů neznámých chemických látek. Druhou skupinou jsou vědecké instituce a fakulty, které látky S1 používají pro výzkum v oblasti např. nových antidot, profylaxe atd. Do poslední skupiny lze zařadit organizace, které látky S1 samostatně vyrábí.

Cílem Setkání držitelů licencí byla vzájemná výměna zkušeností v oblasti  nakládání s látkami S1a seznámení s novými informacemi a požadavky Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) zvláště v oblasti detekce látek S1 a jejich rozkladných produktů. Během Setkání bylo vysloveno poděkování zástupcům Fakulty vojenského zdravotnictví, kteří se ve spolupráci s Národní autoritou (SÚJB) zúčastnili za Českou republiku prvních oficiálních „BioSample“ testů OPCW.

Setkání bylo ukončeno vyslovením přání účastníků uspořádat další obdobný seminář držitelů licencí v příštích letech. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SÚJB: Vyjádření k událostem ve Velké Británii

22:20 SÚJB: Vyjádření k událostem ve Velké Británii

Česká republika nevlastní, nevyrábí ani nevyvíjí chemické zbraně, což uvedla ve své počáteční deklar…