SÚKL: Informace o odcizení léčivých přípravků v Dánsku

22.01.2018 9:15

SÚKL upozorňuje na odcizení léčivých přípravků, ke kterému došlo při přepravě v Dánsku v noci ze dne 10. 1. 2018 na 11. 1. 2018. Dánská regulační autorita informovala SÚKL o krádeži 11 947 balení níže uvedeného léčivého přípravku při přepravě v Dánsku. Odcizená balení jsou v dánské jazykové verzi.

SÚKL: Informace o odcizení léčivých přípravků v Dánsku
Foto: SÚKL
Popisek: SÚKL

Přepravována byla celá šarže léčivého přípravku, zbylá neodcizená balení byla přebalena a označena novým číslem šarže. Z tohoto důvodu by se v legálním distribučním řetězci neměla nacházet balení léčivého přípravku Mandolgin 50 mg označená číslem šarže HR0406.

Léčivý přípravek Mandolgin 50 mg, hard capsules, 20 pcs, není v ČR registrován, uvedená šarže nebyla identifikována v pravidelných hlášeních dodávek distribuovaných léčivých přípravků.

U odcizených balení uvedené šarže léčivého přípravku Mandolgin 50 mg, hard capsules, 20 pcs, došlo k přerušení distribučního řetězce, a není tak u nich nadále zajištěna jakost, účinnost a bezpečnost. Taková balení uvedené šarže proto nelze v žádném případě použít k léčbě. Skladovací podmínky při přepravě odcizených balení uvedené šarže léčivého přípravku nelze doložit. Léčivý přípravek by byl po uvedení zpět na trh považovaný za padělek. Podezřelé dodávky oznamte oddělení závad v jakosti SÚKL, a to telefonicky na +420 272 185 213 nebo elektronicky na zavady@sukl.cz.

(Poznámka: Stejné číslo šarže se může vyskytovat i u léčivého přípravku jiné síly nebo u jiného přípravku. Předmětem krádeže byla však pouze výše uvedená šarže přiřazená k výše uvedenému konkrétnímu přípravku a jeho síle.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří

22:33 MHMP: 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří

V letošním roce se bude opět konat den otevřených dveří pražského magistrátu. Zájemci budou moci nav…