SÚKL: Informativní přehled změn úhrad

23.03.2015 19:00

Státní ústav pro kontrolu léčiv za účelem zvýšení informovanosti veřejnosti ve věci budoucích změn úhrad léčivých přípravků zveřejňuje Informativní přehled změn úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (dále jen „Informativní přehled“).

SÚKL: Informativní přehled změn úhrad
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto.

Informativní přehled zahrnuje léčivé přípravky a potraviny pro zvláštní lékařské účely, u kterých bylo vydáno rozhodnutí v rámci hloubkové nebo zkrácené revize úhrad. Informace o změně úhrady je v Informativním přehledu publikována po vydání daného rozhodnutí až do data vykonatelnosti daného rozhodnutí, tedy do okamžiku zveřejnění nové úhrady v Seznamu cen a úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (SCAU).

V Informativním přehledu jsou publikovány záznamy bez ohledu na výskyt daného léčivého přípravku nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely na trhu v České republice. Informativní přehled je vydáván průběžně s ohledem na aktuálně vydávaná rozhodnutí.

Různé výše úhrad u jednoho léčivého přípravku

Informativní přehled obsahuje zejména výši původní úhrady pro konečného spotřebitele (UHR1), výši nové úhrady pro konečného spotřebitele (NUHR1) a datum vykonatelnosti nové úhrady (DAT_VYK). Datum vykonatelnosti nové úhrady může představovat i datum tzv. předběžné vykonatelnosti v důsledku odvolání proti rozhodnutí. Odvolání proti rozhodnutí ovšem nemá odkladný účinek a změna se tedy vždy projeví v SCAU. Vzhledem k možnému souběhu několika správních řízení v téže věci mohou být v Informativním přehledu uvedeny různé výše úhrad u jednoho léčivého přípravku, avšak s rozdílnými daty vykonatelnosti.

Ústav dále upozorňuje, že údaje obsažené v Informativním přehledu jsou platné ke dni zveřejnění rozhodnutí a nezohledňují skutečnosti, které mohou nastat po vydání rozhodnutí a současně mohou ovlivnit budoucí výši úhrady – jedná se např. o rozhodnutí o zrušení úhrady nebo zrušení registrace léčivého přípravku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sukl.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Havlíčkův Brod: Když obrázky od dětí pomáhají maminkám v těžkých chvílích

19:38 Nemocnice Havlíčkův Brod: Když obrázky od dětí pomáhají maminkám v těžkých chvílích

Někdy může obrázek dítěte být tím pravým pohlazením na duši a pomáhat při uzdravení.