SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

13.12.2019 22:36

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu září a října veterinární inspektoři 289 mateřských školek ve všech krajích České republiky.

SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa
reklama

V nich uskutečnili 297 přednášek, během nichž předali odlehčenou a věku posluchačů přizpůsobenou formou informace o zásadách zodpovědné péče o zvířata více než 7600 předškoláků. Celou akci stejně jako loni zajišťovali vlastními silami zaměstnanci Státní veterinární správy (SVS). Finančně ji podpořilo ministerstvo zemědělství.

Podobně jako loni byla i letos součástí projektu výtvarná soutěž se zvířecí tématikou. V jejím rámci mohly letos děti s pomocí učitelek společně vyrobit z libovolného materiálu a za použití libovolné výtvarné techniky zvířátko. Do soutěže se letos zapojilo bezmála osmdesát školek, které poslaly fotografie svých krásných výtvorů.

Před porotou, která měla vybrat nejhezčí dílo, stál nelehký úkol. Nejvíce hlasů nakonec získal motýl, kterého z přírodních materiálů typických pro podzim vyrobily děti z Mateřské školy Pomněnka z Ústí nad Labem. Ceny pro výherce ve formě stavebnic a dalších kreativních her se zvířecí tématikou předal dnes dětem ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Vzhledem k velkému zájmu o účast v projektu ze strany mateřských školek a velmi pozitivním ohlasům bude projekt pokračovat i v příštím roce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism nabízí virtuální kongresovou platformu zdarma

7:35 CzechTourism nabízí virtuální kongresovou platformu zdarma

Agentura CzechTourism nabízí koronavirem zdecimovanému sektoru kongresového průmyslu v České republi…