SVS: Chovatelé prasat v ČR musí mít do konce roku povinně oploceny chovy

27.11.2020 8:24 | Zprávy

Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje chovatele prasat v České republice na zpřísnění legislativy, která upravuje pravidla pro oplocení jejich chovů.

SVS: Chovatelé prasat v ČR musí mít do konce roku povinně oploceny chovy
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Na základě novely příslušné vyhlášky musí být nejpozději do konce letošního roku všechny stavby určené k chovu prasat i pomocné stavby v rámci jednoho areálu, kde chovatelé skladují krmivo a stelivo pro prasata, chráněny trvalým oplocením. Venkovní výběhy pak musí být zabezpečené nejméně dvojitým plotem (bariérou). Zvýšení zabezpečení chovů má snížit riziko zavlečení nákaz do chovu zejména s ohledem na šíření afrického moru prasat (AMP) v chovech.

Povinnost zabezpečit své chovy vyplývá chovatelům již ze současné legislativy. Až doposud však byla definována volněji a povinnost zřídit oplocení ukládala vysloveně „pouze“ u nových staveb a při změnách stávajících staveb.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kdo povládne

Od úterý budeme mít nového premiéra, podle všeho ale vládu ne a kdo ví, kdy vláda bude. To budeme jako bez vlády? Nebo bude nový premiér mít pod sebou končící ministry v demisi, kteří jsou ale úplně z jiného politického tábora? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Státní hrad a zámek Český Krumlov získal štít zvýšené ochrany

11:27 NPÚ: Státní hrad a zámek Český Krumlov získal štít zvýšené ochrany

Český Krumlov je teprve druhou takovou památkou v Česku.