SVS: Přes 70 kg mořských plodů a masa neznámého původu převáželo vozidlo na Mostecku

08.01.2021 18:47

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Ústeckého kraje při společné kontrole s celní správou odhalili dodávku převážející přes 70 kg mořských plodů, masa a masných výrobků v nevhodných podmínkách a při nedodržení požadovaných teplot.

SVS: Přes 70 kg mořských plodů a masa neznámého původu převáželo vozidlo na Mostecku
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa
reklama

Hlídka celní správy v obci Želenice na Mostecku zastavila vozidlo, které převáželo potraviny živočišného původu. Na místo proto následně přivolala inspektory SVS.

Veterinární inspektoři na místě zjistili, že vozidlo přepravovalo téměř 73 kg potravin živočišného původu bez označení a bez dokladů o původu. Navíc přepravce neměl od krajské veterinární správy požadovanou registraci pro přepravu potravin živočišného původu. Největší podíl mezi potravinami měly s téměř 40 kily mražené balené mořské plody, dále pak dodávka převážela opracovanou nebalenou drůbež, neoznačené masné výrobky, nebalené vepřové maso a opracované vepřové žaludky.

Mražené potraviny jevily známky opakovaného zamrazování, což legislativa zakazuje, a byly přepravovány při vyšší teplotě, než -18 °C, což je teplota stanovena výrobcem. Část mražených potravin nebyla označena nebo byla po datu minimální trvanlivosti.

Veterinární inspektoři veškeré nebezpečné potraviny neznámého původu znehodnotili obarvením a přepravci nařídili jejich neškodné odstranění v asanačním podniku. Přepravci podle veterinárního zákona hrozí pokuta ve výši až 1 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS: Hasiči dnes rozvezou 3,5 milionu testů

9:15 HZS: Hasiči dnes rozvezou 3,5 milionu testů

Pro školy a školská zařízení budou dnes rozvážet příslušníci a zaměstnanci Hasičského záchranného sb…