SVS: Při kontrole v tržnici SAPA zjistili veterinární inspektoři několik závažných porušení předpisů

29.08.2021 7:34 | Tisková zpráva

Inspektoři Státní veterinární správy odhalili při společné kontrole s Celním úřadem v areálu tržnice SAPA v Praze – Libuši několik závažných porušení předpisů. Závažné závady zjistili u tří kontrolovaných subjektů.

SVS: Při kontrole v tržnici SAPA zjistili veterinární inspektoři několik závažných porušení předpisů
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Ve dvou případech se jednalo o porušení legislativy při přepravě potravin. Kontrolované osoby převážely ryby a další produkty rybolovu jako jsou olihně či krabi, chlazené masné výrobky či chlazené vepřové uši bez dokladů o původu či bez označení. V některých případech přepravovaly zboží za nekontrolovaných teplot, část potravin již byla smyslově změněna. Celkem veterinární inspektoři znehodnotili barvou bezmála 100 kg potravin a nařídili jejich likvidaci v asanačním podniku na náklady kontrolovaných osob. Jeden z kontrolovaných přepravců nebyl navíc registrován pro přepravu potravin. Závažné nedostatky u něj byly zjištěny již opakovaně.  Za porušení požadavků na bezpečnost potravin lze uložit pokutu ve výši až 50 milionů Kč.

Veterinární inspektoři spolu s celníky zjistili také nelegální sklad, v němž byly skladovány a následně distribuovány zmrazené potraviny. Provozovateli proto na místě zakázali činnost. Ve správním řízení mu za to hrozí pokuta do výše až jednoho milionu korun.

Při kontrolách byly odhaleny i další pravděpodobné přestupky v oblasti rostlinné produkce a živnostenských oprávnění. Státní veterinární správa, která nemá v těchto oblastech kompetence, proto předá podněty Živnostenskému úřadu a Státní zemědělské a potravinářské inspekci k jejich prošetření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tápete v insolvenčním procesu? Aplikace od FIT ČVUT vás jím provede

14:21 Tápete v insolvenčním procesu? Aplikace od FIT ČVUT vás jím provede

Nová webová aplikace IsirExplorer nabízí přehled insolvenčních řízení v ČR s důrazem na proces oddlu…