SVS se účastnila zasedání Světové organizace pro zdraví zvířat

01.06.2017 17:04

Ve dnech 21. – 26. května 2017 se v Paříži uskutečnilo již 85. plenární zasedání Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE). Mezi delegacemi 180 členských zemí nechybělo pochopitelně ani české zastoupení v čele s ústředním ředitelem Státní veterinární správy (SVS) Zbyňkem Semerádem.

SVS se účastnila zasedání Světové organizace pro zdraví zvířat
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Konference se v letošním roce účastnilo 900 veterinárních odborníků včetně mnoha vědců a zástupců mezinárodních, regionálních i státních institucí. Český veterinární dozor kromě ústředního ředitele letos v Paříži reprezentovali ředitel odboru ochrany zdraví a pohody zvířat Petr Šatrán a vedoucí oddělení ochrany zdraví zvířat Milada Dubská.

Mezi hlavní témata, jimiž se veterinární experti z celého světa zabývali, patřila letos například antimikrobiální rezistence a spolupráce veřejných institucí a soukromých subjektů v oblasti zdraví zvířat. Na závěr zasedání OIE jeho účastníci schválili 39 rezolucí včetně nových či novelizovaných standardů a zásad, které mají chránit a zlepšovat zdraví a pohodu zvířat. Jako nový 181. člen OIE byl přijat ostrovní stát Curaçao, který byl donedávna součástí Nizozemských Antil.

Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE – The World Organisation for Animal Health) je mezinárodní organizace zabývající se zdravím zvířat, která byla založena v roce 1924. OIE čítá v současnosti 181 členských zemí a představuje jakousi obdobu WHO (Světové zdravotnická organizace). Cílem OIE je ochrana zdraví zvířat a to především v oblasti infekčních nemocí zvířat. V době vzniku této instituce bylo tehdejší Československo jedním ze zakládajících členů organizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Rekonstrukce základní školy pro autisty byla dokončena

18:33 Jihomoravský kraj: Rekonstrukce základní školy pro autisty byla dokončena

V průběhu září se otevřela praktická škola, která navazuje na vzdělávání v ZŠ Hapalova, která je urč…