SYNOT: Čističky vzduchu pro děti z Academic School ve Zlíně

26.11.2020 15:46

Vzduch v mateřské a základní škole Academic School ve Zlíně nově čistí výkonné moderní čističky.

SYNOT: Čističky vzduchu pro děti z Academic School ve Zlíně
Foto: Archiv Academic School
Popisek: Vzduch v mateřské a základní škole Academic School ve Zlíně nově čistí výkonné moderní čističky.
reklama

Tři z nich škole zakoupil podnikatel a spolumajitel školy Ivo Valenta, na pořízení dalších devíti se podíleli rodiče dětí, které školy navštěvují. Academic School ve Zlíně je zřejmě jedinou školou v regionu s takovýmto systémem prevence nejen respiračních onemocnění.

„Chceme dbát v maximální míře na prevenci a chránit zdraví dětí, personálu školy a v neposlední řadě také rodičů. Proto jsme se rozhodli pořídit celkem dvanáct vysoce výkonných čističek vzduchu s pětistupňovým filtračním systémem a ionizátorem. Těmito zařízeními jsou vybaveny všechny učebny naší základní i mateřské školy, a to včetně školních jídelen. Velmi si proto vážíme spolupráce s rodiči, jejich příspěvků i darů. I díky této pomoci budou nyní děti mnohem méně ohroženy nákazou,“ uvedla Kateřina Blaha Hlavňovská, zástupkyně ředitelky.

Čističky jsou navíc mobilní, takže se dají snadno přemístit i do ostatních prostor školy, jakými jsou například výtvarný ateliér, herna školní družiny, šatny, knihovna nebo kabinety učitelů. 

„Děti i učitelé jsou tak maximálně chráněni před možnou nákazou nejen v období pandemie Covid-19, ale také v případě šíření dalších respiračních onemocnění, především chřipky. V kombinaci s pravidelným větráním totiž dochází k výraznému snížení rizika šíření bakterií a virů prostřednictvím kapének a jejich usazování na okolních předmětech,“ dodala Kateřina Blaha Hlavňovská.

Čističky ve zlínské mateřské a základní škole Academic School budou v provozu po celý školní rok. Pomohou tak eliminovat například množství alergenů, mikroorganismů a škodlivin v ovzduší. 

Nejde navíc o jediný způsob prevence. Již dříve nechal podnikatel Ivo Valenta do objektu nainstalovat bezpečnostní termokamerový systém, který bezkontaktně kontroluje teplotu každé osoby, vstupující do objektu. V případě, že je naměřená hodnota vyšší než 37°C, systém vydá výstražné barevné upozornění. K dispozici jsou také dezinfekce apod. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Informace pro daňovou veřejnost

11:48 Finanční správa: Informace pro daňovou veřejnost

Finanční správa upozorňuje, že úlevy a generální pardony, které jsou v současnosti vydávány a které …