SŽDC: Opravené rakovnické nádraží slouží cestujícím

24.08.2017 13:36

SŽDC slavnostně ukončila opravu rakovnické výpravní budovy. Po Dobříši, Zadní Třebani a Kostomlatech nad Labem se jedná o čtvrté nádraží ve Středočeském kraji, které letos prošlo dílčí rekonstrukcí. Stavební práce se zahájily v březnu letošního roku. SŽDC vynaložila na opravu 5,4 milionu korun.

SŽDC: Opravené rakovnické nádraží slouží cestujícím
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty
reklama

„Přibližně před třemi lety zahájil opravy původní vlastník České dráhy, rekonstrukcí prošla střecha, část oken nebo veřejné toalety. V letošním roce jsme na opravy navázali. Zaměřili jsme se na nutnou opravu vnějšího pláště, výměnu zbývajících oken a dveří nejexponovanější části prvního nadpodlaží, obkladů či klempířských prvků. Sjednotili jsme vstupy do budovy, provedla se sanace a odvlhčení objektu, revitalizovala se také čekárna pro cestující včetně nového vnitřního a vnějšího mobiliáře. Úpravy se dotkly i technického zázemí objektu, došlo k přemístění hlavní rozvodny a uvolnění prostor pro další komerční využití,“ uvádí náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

Jak fasáda, tak okna a dveře rakovnické výpravní budovy již byly v nevyhovujícím stavu. Stará okna navíc neměla žádné izolační schopnosti a budova tak byla velmi energeticky náročná. V rámci prací se opravila i nevyhovující dlažba, instaloval se nový informační systém, dále reproduktory a světla.

Stavební práce realizovala společnost DOSTA od letošního března, dokončeny byly 24. července. Celkové náklady dosáhly výše 5,4 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Vzor žádosti o vrácení přeplatku na dani z nabytí nemovitých věcí

22:11 Finanční správa: Vzor žádosti o vrácení přeplatku na dani z nabytí nemovitých věcí

S účinností zákona o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí č. 386/2020 Sb., dochází od 26. září 2020…