SŽDC: Předběžná tržní konzultace ke zpracování studie proveditelnosti železničního uzlu Praha

23. 9. 2019 17:12

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokládá za jednu ze svých priorit modernizaci infrastruktury, provázané jak s rozvojem konvenční železniční sítě, tak i Rychlých spojení (RS). S ohledem na aktuální stav železničního uzlu Praha (ŽUP) a potřebu prověření jeho možného rozvoje za účelem odbavení výhledové přepravní poptávky v osobní i nákladní dopravě SŽDC připravuje veřejnou zakázku Studie proveditelnosti ŽUP včetně RS, jejíž součástí bude i provedení předběžné tržní konzultace naplánované na 8. října 2019.

SŽDC: Předběžná tržní konzultace ke zpracování studie proveditelnosti železničního uzlu Praha
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC
reklama

Cílem předběžné tržní konzultace je předem diskutovat se zástupci dodavatelů nastavení zadávacích podmínek veřejné zakázky, aby co nejlépe odpovídaly aktuálním tržním podmínkám, možnostem dodavatelů a současně potřebám SŽDC.

Předběžná tržní konzultace bude zaměřena na podobu kvalifikačních předpokladů v oblasti zkušeností dodavatelů a odborného řešitelského týmu, dále na rozsah a předpokládanou hodnotu veřejné zakázky a kromě jiného též na způsob jejího hodnocení. SŽDC zvažuje použití zahraniční metody hodnocení Best Value Approach/Best Value Procurement, která staví do popředí důraz na kvalitu plnění a nepoužívá jako rozhodující hodnoticí kritérium nejnižší nabídkovou cenu.

Za účelem zajištění široké základny potenciálních dodavatelů SŽDC oslovila ve spolupráci s Asociací pro rozvoj infrastruktury na dvě desítky projekčních kanceláří v České republice i v zahraničí a k zajištění transparentnosti a nediskriminačního přístupu zároveň uveřejnila úmysl provést předběžnou tržní konzultaci ZDE. Předběžná tržní konzultace je tak otevřena širokému okruhu dalších účastníků, kteří o ni projeví zájem a zároveň prokážou alespoň minimální míru relevantních zkušeností s danou problematikou.

Předběžná tržní konzultace proběhne dne 8. října 2019 od 9.00 hod. v sídle SŽDC. Je zatím plánována jako jednokolová s výhradou realizace dalších kol, ukáže-li se to jako nutné nebo vhodné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Obvinění zaměstnance GFŘ z přijetí úplatku

8:23 Policie ČR: Obvinění zaměstnance GFŘ z přijetí úplatku

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…