SŽDC: Příští rok se začne opravovat výpravní budova v Českých Budějovicích

18.09.2019 18:35 | Zprávy

Plánovaná rekonstrukce výpravní budovy v Českých Budějovicích se přiblížila k realizaci. Centrální komise Ministerstva dopravy již schválila záměr projektu. SŽDC do konce roku vypíše výběrové řízení na zhotovitele a v průběhu roku 2020 začnou stavební práce. Rozsáhlá oprava a modernizace památkově chráněného objektu z roku 1908 bude stát 585 milionů korun.

SŽDC: Příští rok se začne opravovat výpravní budova v Českých Budějovicích
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

V rámci stavby se bude rekonstruovat celá výpravní budova včetně navazujících přízemních křídel pod 1. nástupištěm. Opravné práce se tak zaměří například na fasádu, střechu či interiéry. Výraznou modernizací projdou stávající nevyužité prostory a přilehlé plochy. Hlavní vstup do budovy bude nově směrem k Lannově třídě a bude navazovat na inovované zázemí pro cestující i komerční prostory. Cílem rekonstrukce je celkově pozvednout i oživit nádražní prostory a vytvořit z nich atraktivní místo nejen pro cestující, ale i pro širokou veřejnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Univerzitou uvolněné prostory v Regiocentru využijí na čas krajské organizace

16:14 Královéhradecký kraj: Univerzitou uvolněné prostory v Regiocentru využijí na čas krajské organizace

Prostory v Regiocentru Nový pivovar v centru Hradce Králové, které letos v září převzal zpět Králové…