SŽDC: Řešení sesuvu železničního náspu v úseku Hájek-Dalovice

20.04.2018 19:59

Na základě předběžných výsledků geologických průzkumů provedených v oblasti sesuvu části železničního náspu v úseku Hájek-Dalovice, se ukázalo, že původně zvažovaná varianta nouzového zprovoznění 1. traťové koleje, není z hlediska dodržení bezpečnosti železničního provozu proveditelná.

SŽDC: Řešení sesuvu železničního náspu v úseku Hájek-Dalovice
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Zbytek železničního tělesa není konzistentní a je geologicky nestabilní. V současné chvíli tedy neexistuje způsob, jak jej provizorně zajistit. Situaci dále komplikuje i jen velmi omezený přístup těžké mechanizace.

Z výše uvedených důvodů padlo rozhodnutí přistoupit k sanaci celého náspu v délce zhruba 70 metrů. Společnost, která do dnešního dne odstraňovala prvotní následky sesuvu a souběžně prováděla geologické průzkumy, proto bude ve stavebních pracích bez přerušení pokračovat. Ve výhledu několika příštích týdnů tak snese železniční vršek, odstraní trakční sloupy a zbytky trakčního vedení a bude dále odtěžovat železniční násep. Zároveň bude dále zajišťovat průzkumy podloží. Na základě nasbíraných informací navrhne projektové řešení opravy železniční tratě.

Na základě dnes dostupných informací budou práce vedoucí k plnému obnovení provozu po obou kolejích trvat několik měsíců, odhad ceny zakázky se pohybuje v rozmezí 50 až 80 milionů korun. SŽDC nyní zkoumá možnosti, jak dobu opravy maximálně zkrátit. Jednou z variant je i využití zadání zakázky v režimu odstranění havarijního stavu.

Přestože se jedná o zcela nečekanou a neindikovanou poruchu provedou pracovníci SŽDC, nad rámec obvyklých pravidelných kontrol, podrobný průzkum vytipovaných železničních úseků v širším okolí sesuvu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Najděte cestu V bludišti jménem Alzheimer

13:18 FNUSA: Najděte cestu V bludišti jménem Alzheimer

Alzheimer nadační fond, tři nadšené mladé dámy a kolektiv autorů vytvořil unikátní knihu, která popi…