SŽDC: Šest přejezdů na trati Poříčany – Nymburk získalo vyšší zabezpečení

10.03.2020 7:33

Zvýšení bezpečnosti provozu a současně zkrácení jízdních dob vlaků umožní právě dokončovaná rekonstrukce celkem šesti železničních přejezdů na středočeské trati z Poříčan do Nymburka. Správa železnic na nich dnes zahájila zkušební provoz.

SŽDC: Šest přejezdů na trati Poříčany – Nymburk získalo vyšší zabezpečení
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Elektrifikovanou jednokolejnou trať z Poříčan do Nymburka využívají v současnosti jak osobní vlaky mezi oběma zmíněnými stanicemi, tak i rychlíky z Prahy do Hradce Králové, resp. Trutnova. Kvůli přejezdům zabezpečeným donedávna výstražnými kříži musely opakovaně zpomalovat na 60 km/h. To se brzy změní díky realizaci čtyř stavebních akcí Správy železnic, které byly zahájeny vloni v srpnu. Jejich celkové investičními náklady dosahují souhrnné výše 79 milionů Kč.  

Na celkem šesti úrovňových kříženích železnice s účelovými, zpravidla polními komunikacemi bylo vybudováno přejezdové zabezpečovací zařízení se světelnou a zvukovou signalizací. Zařízení se ovládá automaticky jízdou vlaků s využitím počítačů náprav. Spuštění signalizace na přejezdech odpovídá traťové rychlosti 100 km/h.

Všechna rekonstruovaná křížení získala nové přejezdové konstrukce, technologie zabezpečovacího zařízení se nachází v jednotlivých reléových domcích. Dálkové ovládání a indikace přejezdů jsou zapracovány do staničního zabezpečovacího zařízení v Sadské, kde také došlo k potřebné úpravě softwaru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

22:25 Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

Na webu ČSSZ byla zveřejněna Zpráva o činnosti České správy sociálního zabezpečení za rok 2020.