SŽDC připravuje v Praze rekonstrukci dvou památkově chráněných mostů mezi Smíchovem a Jinonicemi

03.08.2018 7:36 | Zprávy

Dva památkově chráněné mosty na trati Praha-Smíchov – Praha-Jinonice, známé jako Pražský Semmering, projdou rozsáhlou rekonstrukcí. Na začátku září začnou hlavní práce na železničním svršku u obou mostů, celá rekonstrukce potrvá jedenáct měsíců a bude stát 63,7 milionu Kč. Zhotovitelem stavby je společnost Metrostav.

SŽDC připravuje v Praze rekonstrukci dvou památkově chráněných mostů mezi Smíchovem a Jinonicemi
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

„Hlavním cílem rekonstrukce je významně prodloužit životnost obou mostů a tím zajistit provozuschopnost celé železniční trati. Pokud bychom nyní k rekonstrukci nepřistoupili, hrozilo by v budoucnu riziko snížení rychlosti nebo omezení některých spojů na této trati,“ uvedl Petr Hofhanzl, ředitel Stavební správy západ Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nešlápla jste někomu na kuří oko?

Nebo proč myslíte, že jste se stala terčem falešných zpráv? Podle mě to není tak, že si vás někdo vybral náhodně. Napadá vás kdo by to mohl být a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Rekordní počet motocyklů míří na české silnice

22:08 BESIP: Rekordní počet motocyklů míří na české silnice

V letošní motorkářské sezóně eviduje Česká republika historicky nejvyšší počet nově registrovaných m…