SZPI uzavřela bar a dvě provozovny rychlého občerstvení

05.02.2015 11:09

Při kontrolách dne 3. 2. 2015 Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) z důvodu neakceptovatelné hygienické situace uzavřela celkem tři provozovny společného stravování – bar ve Stodu na Plzeňsku a provozy rychlého občerstvení v Praze a Jeseníku. Zákaz užívání prostor se týká následujících provozoven:

SZPI uzavřela bar a dvě provozovny rychlého občerstvení
Foto: SZPI
Popisek: V podnicích uzavřených SZPI byly otřesné hygienické podmínky.
reklama

Asijské bistro (kontrolovaná osoba Phuong Thanh Dang) na ulici Lipovská č. 1054/5 v Jeseníku. V provozovně rychlého občerstvení s přípravou teplých pokrmů inspektoři zjistili zásadní nedodržení hygienických požadavků, mj. výskyt mrtvých i živých škůdců – Rus domácí – v přípravně masa, ve skladu i v hlavní části výroby teplých pokrmů. Stav podlah a stěn neumožňující důkladnou očistu a v celé provozovně inspekce zjistila nečistoty, které evidentně vznikly v důsledku dlouhodobého zanedbání úklidu, např. zbytky surovin a pokrmů na podlaze a vrstvy zaschlých mastných nečistot v elektroinstalaci a vzduchotechnice umožňující výskyt škůdců.

Čínská restaurace a bistro Li de (kontrolovaná osoba YE LI JUN s.r.o.) na Bozděchově ul č. 637/9 v Praze 5. Inspekce v provozovně rychlého občerstvení nabízející cca 90 druhů pokrmů zjistila suroviny uložené v silně znečištěných obalech a sporáky, digestoře pro odtah par a okolní stěny silně znečištěné vrstvami mastných nečistot. Dále provozovatel dlouhodobě neudržoval v čistotě skladové prostory a v kuchyni nebyla k dispozici teplá tekoucí voda.

Herna – bar (kontrolovaná osoba Hiep Nguyen Van) na Náměstí ČSA 617 ve Stodu na Plzeňsku. V baru neměl provozovatel zajištěn přívod teplé vody a v době kontroly nefungoval ani přívod studené vody, v provozovně tak nebylo možné zajistit základní hygienické podmínky pro mytí použitého výčepního skla a ostatního nápojového nádobí.

Uvedeným provozovatelům SZPI prostřednictvím uloženého opatření nařídila odstranit porušení předpisů a zahájí s nimi správní řízení o uložení pokuty. Zákazy užívání prostor Inspekce uvolní, až provozovatelé splní uložená opatření, což SZPI prověří opakovanou kontrolou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Přesun amerických jednotek přes Českou republiku - cvičení Saber Guardian 2021

22:30 Armáda ČR: Přesun amerických jednotek přes Českou republiku - cvičení Saber Guardian 2021

Ve dnech 13. až 17. června 2021 postupně přes Českou republiku ze Slovenska do Německa přejede šest …