Saské iniciativy protestují proti údajnému znečišťování ovzduší

08.03.2015 17:02 | Zprávy

Oblast Krušnohoří byla v minulých desetiletích díky nezodpovědnosti představitelů komunistických režimů v Československu i Německé demokratické republice téměř zdevastovaná, problémem bylo zejména neúnosné znečišťování ovzduší ze strany místních tepelných elektráren a průmyslových komplexů.

Saské iniciativy protestují proti údajnému znečišťování ovzduší
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

V devadesátých letech však došlo na obou stranách hranic nejen k odsíření elektráren, ale i k přijetí tvrdých ekologických opatření, díky nimž se životní prostředí v Ústeckém kraji i v Sasku výrazně zlepšilo.

Zlepšil se zdravotní stav a výrazně se zvýšila střední délka života místních obyvatel, obnovují se lesy v Krušných horách, došlo ke zlepšení kvality vod i ovzduší. Některé saské iniciativy přesto v poslední době protestují proti údajnému znečišťování ovzduší z průmyslových areálů na české straně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Grónsko

Pane premiére, jaký je podle vás skutečný důvod proč chce USA Grónsko? Myslíte, že se o Grónsko bojí, že by na něj Rusko zaútočilo raketami, o kterých jste mluvil? Nebo se snad bojí Ruska? Pochybuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas a Knihovna Václava Havla podepsaly Memorandum o spolupráci

10:17 Český rozhlas a Knihovna Václava Havla podepsaly Memorandum o spolupráci

Spolupráce se zaměřuje především na připomínku 90. výročí narození Václava Havla, které připadá na r…