Sbírka Darujte hračku s Českým rozhlasem rozzáří dětské domovy již po patnácté

19.11.2013 17:30 | Zprávy

Český rozhlas spustil ve spolupráci se sdružením Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. 15. ročník sbírky (nejen) hraček pro děti v dětských domovech a ústavech sociální péče. Z předvánočního předání sbírky odvezou zástupci 54 domovů přibližně 4000 balíčků pro 1956 dětí a mentálně hendikepovaných.

Sbírka Darujte hračku s Českým rozhlasem rozzáří dětské domovy již po patnácté
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Projekt Darujte hračku představuje na svém webu databázi dětských přání, kde se kromě popisu a obrázků vysněných dárků dozvíte, jaké mají děti zájmy nebo oblíbené činnosti. Po registraci je možné si jedno nebo více přání rezervovat a následně také dětem splnit.

Databázi ve spolupráci s dětskými domovy a ústavy sociální péče sestavilo Tango Havlíčkův Brod – sdružení manažerů na vozíčkách. Spolu s Českým rozhlasem usilují o to, aby se výčet vysněných dárků úspěšně měnil v seznam splněných přání. „Pro mne je nejvíc fascinující ten fakt, že skvělý nápad party kluků na vozíčku rozhýbe každým rokem stovky lidí, kteří se rozhodnou následně vyvolat tak jednoduchým způsobem vlnu radosti dvou tisícovek dětí,“ dodává Pavel Klempíř, ředitel Tango Havlíčkův Brod, v.o.s.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Český rozhlas

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Frézař Češka nejlepším českým mladým profesionálem na EuroSkills

16:08 Hospodářská komora: Frézař Češka nejlepším českým mladým profesionálem na EuroSkills

Nejlepším národním výkonem se prezentoval Martin Češka, který se v soutěži CNC frézařů umístil na 11…