14 miliard na zavedení rychlého internetu leží již několik let ladem. Nečerpají se z Operačního programu Podnikání a inovace. Ministerstvo pro místní rozvoj dnes oznámilo, že peníze z velké části hodlá převést jinam. Obce se přitom tři roky marně snažily, aby podmínky pro čerpání byly nediskriminační. Výsledkem byla výzva, ve které soutěžily pouhé 3 projekty požadující necelé půlprocento vyhrazených prostředků.
Stát nezvládá budovat další dálnici. Tentokrát pomyslnou, internetovou, která má být nástrojem konkurenceschopnosti a také benefitem pro občany žijící ve vzdálenějších oblastech. Dnes o návrhu přesunu klíčové částky 6,2 miliardy korun na jiné typy projektů informovalo Ministerstvo pro místní rozvoj.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.




