Se studenty přišlo jaro

26.04.2018 12:38

V úterý 17. dubna ožila Křižíkova fontána v režii studentů VOŠCR. Pořádal se zde již druhý ročník Jarního sbližování. Akci, která začínala od 16 hodin, přálo počasí a za slunečného dne se zde sešli lidé, aby si užili příjemné odpoledne. Hlavní myšlenkou bylo uvědomění si hodnoty přátelství a sounáležitosti.

Se studenty přišlo jaro
Foto: redakce
Popisek: Křižíkova fontána
reklama

Program se skládal jak z tanečních vystoupení, tak i zábavných scének v různých jazycích, které se žáci učí. Nemohl tu tedy chybět ruský “kozáček”, nebo píseň “Du Hast”, od německé kapely Rammstein.

Program, který trval něco kolem 2 hodin, je velmi náročný na přípravu, nejen časově, ale i organizačně.

“Příprava akce zabrala asi 3 měsíce.” říká Nikola, studentka druhého ročníku.

“Podílí se na tom celá škola. Těch představení je několik, je to rozdělené na jazyky, to znamená, že kdo studuje víc jazyků, tak má těch představení víc. Každopádně ta práce, co do toho směřuje, je obrovská.” přidává se Filip, jeden ze studentů.

Samotné ohlasy návštěvníků dokazují, že čas, který studenti do příprav investují, se vyplácí.

“Je to báječný a obdivuju, co dokáží studenti vytvořit” komentuje celý program paní Jana, která už několik akcí této školy navštívila. Jednou z nich byla například procházka Prahou. “Ty vycházky se mi hrozně líbí a ač žiju v Praze už 40 let, tak jsem teda spoustu věcí nevěděla.”

Sama paní Jana ovšem zdůraznila, že se diví, že takhle povedená akce, za tak krásného dne, nepřilákala více návštěvníků. S přáteli se shodla, že je to zřejmě i tím, že konkrétně od městské části Prahy 7 se škole nedostává dostatečné podpory, což trápí i samotného ředitele VOŠ CR, pana Libora Bastla. Dle jeho slov zkrátka městská část Prahy 7 se školou nespolupracuje a nepodporuje ji v otázce jak finanční pomoci, tak organizace a propagace všech akcí, které studenti připravují.

Ačkoli je pořádání všech těchto akcí bez pomoci veřejného sektoru velmi náročné, studenti přesto neztrácejí motivaci a už nyní připravují další akce a zájezdy pro veřejnost. Je nanejvýš jasné, že nejen pro obyvatele “Sedmičky” je to skvělým rozptýlením od stereotypů každodenního života. A těchto rozptýlení a hezkých zážitků není nikdy dost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SMS ČR: Obecní svazy vyzývají k přímé pomoci obcím postiženým tornádem

15:16 SMS ČR: Obecní svazy vyzývají k přímé pomoci obcím postiženým tornádem

Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR vyzvaly v reakci na včerejší tragédii na Hodoní…