Seminář ČTÚ k vypořádání připomínek k aukci volných kmitočtů

22.06.2013 13:20

Český telekomunikační úřad uspořádal v pátek 21. června v rámci procesu vyhodnocení veřejné konzultace seminář k podmínkám aukce volných kmitočtů. Na seminář úřad pozval občany, instituce a organizace, které podaly připomínky, a dále zástupce odborné veřejnosti.

Seminář ČTÚ k vypořádání připomínek k aukci volných kmitočtů
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.

ČTÚ zastoupený předsedou Rady ČTÚ Jaromírem Novákem a ředitelem sekce regulace a náměstkem předsedy Rady ČTÚ Markem Ebertem, spolu se zástupci poradenské společnosti, představil v prezentacích přístup ČTÚ k vypořádání podmínek a zdůvodnění jejich přijetí či odmítnutí. Všichni zúčastnění pak měli možnost vyjádřit své názory v následné diskusi.
  
 Úřad omezil například možnost pro jakéhokoli zájemce získat více než dva kmitočtové bloky v nejcennějším pásmu 800 MHz (digitální dividenda) a změnil podmínky týkající se rozvojových kritérií tak, aby operátoři mohli pokrývat celé území ČR najednou. Naopak ponechal vyhrazení části pásma 800 MHz výhradně pro nové hráče a závazek stávajících operátorů vpustit nového držitele kmitočtových práv do sítě 2G/3G na základě povinnosti národního roamingu.
  
 „Rychlý rozvoj nových 4G sítí a rozvoj konkurence je důležitým krokem pro hospodářský růst České republiky. Český telekomunikační úřad učiní maximum pro to, aby díky aukci měli občané ČR i firmy možnost využívat služeb sítí čtvrté generace co nejdříve,“ uvedl po semináři předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. „Záměrem úřadu je v souladu s vládním usnesením podpořit konkurenci na trhu a vytvořit prostor pro čtvrtého plnohodnotného mobilního operátora, zajistit efektivní rozdělení kmitočtů a co nejrychlejší pokrytí Česka signálem 4G,“ dodal Ebert.
  
 ČTÚ zveřejní tabulku vypořádání a prezentace z dnešního semináře v pondělí 24. června 2013. 

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veolia koupila od CE Industries podíl ve společnosti Advance Energo

11:12 Veolia koupila od CE Industries podíl ve společnosti Advance Energo

Průmyslová skupina CE Industries se na základě posouzení svých strategických cílů a možností další e…