Senát zve na Hradozámeckou noc

22.08.2019 16:14

Do barokního komplexu Valdštejnského paláce se zahradou budou moci v sobotu 31. srpna návštěvníci tradičně zavítat až do 22:00. Těšit se mohou mimo jiné i na speciální komentované prohlídky „Tajemství Valdštejnské zahrady“.

Senát zve na Hradozámeckou noc
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Po slavnostním zahájení Hradozámecké noci se mohou návštěvníci ve Valdštejnské zahradě zaposlouchat do koncertního představení orchestru Ježkovy stopy. Večerní komentované prohlídky Valdštejnské zahrady začnou v 19:30, 19:45, 20:00, 20:15 a 20:30.

Zájemci si budou moci také individuálně prohlédnout historické prostory Valdštejnského paláce, kde bude na příchozí v Mytologické chodbě čekat  výstava věnována hornickému regionu Krušné hory, které jsou od července 2019 na prestižním Seznamu světového dědictví UNESCO. Ve Valdštejnské zahradě je k vidění unikátní výstava fotografií profesora Jindřicha Štreita „Ruku v ruce“, která návštěvníkům představuje fotografie ze života dětí s poruchou autistického spektra. Ve Výstavní síni Senátu pak na návštěvníky bude čekat expozice „Příběh klobouku“, která představuje tradiční výrobu pokrývek hlavy. Výstava seznámí návštěvníky nejen s ukázkou forem pro ruční tvarování klobouků ale i s procesem jejich výroby, který má v Novém Jičíně již 220letou tradici.

Hradozámecká noc v sídle Senátu se koná ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky.

Akce se uskuteční za každého počasí. Vstup volný.

S ohledem na kapacitu paláce bude vstup občanů regulován. Návštěvníkům s předměty ohrožujícími bezpečnost a se zbraněmi nebude vstup umožněn. Návštěvníky žádáme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, vstup bude umožněn pouze příchozím s příručními zavazadly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hygienická stanice Praha: Vyhodnocení kvality pitné vody za rok 2018

22:02 Hygienická stanice Praha: Vyhodnocení kvality pitné vody za rok 2018

V roce 2018 Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) provedla kontrolu nad jakostí…