Sestry v Písku dostaly přidáno, nemocnice odměny uhradila z vlastních zdrojů

17.08.2017 19:59

Příplatek ve výši 2.000 korun dostali v těchto dnech se srpnovou výplatou zdravotničtí pracovníci směnného provozu v písecké nemocnici. Nemocnice připočetla k červencové mzdě a ostatním příplatkům včetně tomu za směnnost paušální odměnu všeobecným sestrám, dětským sestrám, porodním asistentkám, zdravotním laborantům, radiologickým asistentům – všem, kdo vykonávají nelékařské zdravotnické povolání bez odborného dohledu střídavě ve třísměnném nebo nepřetržitém provozním režimu.

Sestry v Písku dostaly přidáno, nemocnice odměny uhradila z vlastních zdrojů
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice

„V naší nemocnici se to týká 266 zaměstnanců. Navýšení osobních nákladů za měsíc červenec přitom představuje zhruba 653 tisíc korun,“ uvedl ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA. „Máme dalších 157 zaměstnanců v téže kategorii, kterých se dotace netýká, protože pracují v jednosměnném režimu. Proto nyní hledáme možnosti, jak tento dopad zmírnit. V současnosti jsme již vyplatili i kvůli této nerovnosti 1,6 milionu korun na mimořádné odměny,“ doplnil Holan.

O plošném navýšení mezd zdravotním sestrám pracujícím ve směnném provozu rozhodl letos ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Aby ale nemocnice na peníze dosáhly, musejí o ně zažádat jako o dotaci od příslušného kraje. A to kvůli složité administrativě trvá až několik měsíců.

Žádost o dotaci na mzdové odměny píseckých zdravotníků v celkové výši 4 083 087 Kč odeslal Jihočeský kraj ministerstvu zdravotnictví koncem července. „Tato dotace ovšem bude vypořádána až v pozdějším období, proto nyní odměny vyplácíme z vlastních finančních zdrojů. Dobré hospodaření to umožňuje i přesto, že jsme od letošního ledna všem zaměstnancům přidali deset procent do tarifní složky mzdy. Zároveň předpokládáme, že letos opět vyplatíme část takzvané třinácté mzdy,“ řekl ředitel Holan.

Nemocnice Písek, a. s., má k dnešnímu datu 860 zaměstnanců a řadí se k největším zaměstnavatelům regionu. Převážná část zaměstnanců pracuje ve směnném režimu a zajišťuje tak službu pro klienty po celých 24 hodin. Průměrná mzda středního zdravotnického personálu písecké nemocnice představuje 29 385 Kč. V porovnání s rokem 2013 se jedná o šestadvacetiprocentní nárůst. Jen vloni přitom nemocnice na odměnách vyplatila nad rámec mezd 21 milionů Kč zaměstnancům všech kategorií.

„Kromě kategorií, kterých se odměna týká, pracují ve směnném režimu, ale pod dohledem, i zdravotničtí asistenti, ošetřovatelé, sanitáři a sanitářky. Je to kategorie pracovníků, bez kterých si dovedeme těžko představit fungování celé nemocnice. Dle našich vnitřních předpisů proto i těmto zaměstnancům poskytujeme příplatek za směnování ve výši čtyři sta korun měsíčně,“ doplnil Jiří Holan.

Nemocnice Písek, a. s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, disponuje kapacitou 423 lůžek, z toho je 41 lůžek následné péče a 20 sociálních lůžek. Nemocnice má 839 zaměstnanců a je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. Péče je poskytována na osmnácti primariátech. V nemocnici pracuje 121 lékařů, 390 sester, 133 asistentů, sanitářů a ošetřovatelek, ostatní jsou nezdravotničtí pracovníci. Ročně je v ní hospitalizováno 16.500 pacientů. Lékaři zde provedou 10 tisíc operací a téměř 200 tisíc ambulantních vyšetření. V roce 2016 se zde narodilo 890 dětí. Nemocnice Písek je držitelem certifikátu finanční stability s verdiktem AAA excelentní. V roce 2016 byla v projektu HealthCare Institut hodnocena jako 5. nejlepší nemocnice v ČR, kdy jedním z parametrů bylo finanční zdraví nemocnic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Dvaadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

17:33 Ministerstvo financí: Dvaadvacáté kolo Účtenkovky už zná své výherce

Ve čtvrtek 15. srpna proběhlo už dvaadvacáté slosování Účtenkovky, do kterého 351 tisíc aktivních so…