Šestý ročník Andělské překonal hranici sedmiset tisíc

17. 12. 2013 18:53

Andělská aukce vydražila v pondělí 16.12.2013 v Domě kultury Metropol České Budějovice čtyřicet obrázků dětí z centra Arpida za rekordních 701 000 Kč. Loňský ročník byl opět překonán. Předvánoční charitativní Andělská aukce se tak stala nejúspěšnější regionální akcí tohoto druhu. Výtěžek aukce putuje do centra Arpida České Budějovice.

Šestý ročník Andělské překonal hranici sedmiset tisíc
Foto: Andělská aukce
Popisek: Andělská aukce

„Děkuju všem patronům obrázků, tradičním dražitelům co s námi jsou u aukce od začátku, ale také novým příznivcům, kterých stále přibývá. Je mým velkým potěšením, že hlavní myšlenka této akce našla takového pochopení. Dražitelé skládají částky přímo pokladníkovi centra Arpida, není zde žádná třetí osoba, žádný účet. Kdo chce pomoci, pomáhá napřímo a to je na tom to krásné. Není krásnějšího vánočního dárku, než když víte, že i v této době se najdou lidé co chtějí a skutečné pomáhají.“ řekla Martina Povišerová.

Andělská aukce patří mezi nejúspěšnější charitativní události v jižních Čechách.

Všech dosavadních šest ročníků dohromady vyneslo centru Arpidě více než 3 milióny Kč.

„V dnešní době je úžasné si znovu potvrdit, že v lidech je pořád více dobrého. Opět po roce se na jednom místě sešli lidé, kteří chtějí pomáhat. Jsem šťastný, a zároveň je velice zavazující, že tuto pomoc směřují do centra ARPIDA pro potřeby dětí, mládeže a dospělých osob s tělesným a kombinovaným postižením. Vidím v tom nejen solidaritu, charitu a úspěšnost krásné dětské kresby, ale i ocenění práce všech pracovníků v přímé péči. Darované peníze použijeme na finanční podporu činnosti centra ARPIDA, zejména na opravy a rekonstrukce budovy centra ARPIDA a jeho vybavení potřebnými pomůckami a zařízením. Všem dražitelům, ale i organizátorům a sponzorům upřímně děkujeme a přejeme požehnané Vánoce a šťastný nový rok 2014. “ doplnil ředitel centra Arpida Marek Wohlgemuth.

Bližší informace o letošním ročníku, aukční katalog, seznam patronů i archív předchozích ročníků naleznete na www.andelskaaukce.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK: Má to smysl - obnova potoků do nich vrací život

17:11 AOPK: Má to smysl - obnova potoků do nich vrací život

Výsledky mezinárodního projektu potvrdily, že vodní toky po úpravách těžkou technikou je lepší uměle…