Setkání radních města Lovosice s vedením chomutovské správy ŘSD

15.09.2019 17:52

Setkání radních města Lovosice s vedením chomutovské správy ŘSD přineslo řadu podnětů na zvýšení kvality provozu na komunikacích spravovaných ŘSD a na vylepšení problémových bezpečnostních prvků.

Setkání radních města Lovosice s vedením chomutovské správy ŘSD
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD
reklama

Starosta Lovosic Milan Dian na úvod poděkoval zástupcům ŘSD Správy Chomutov za dosavadní spolupráci, která je podle něj v mnoha ohledech příkladná. Zastoupení na koordinační schůzce v Lovosicích měla také policie ČR.

Ředitel chomutovské správy Martin Vidimský na úvod stručně představil chystané investiční projekty ve městě a okolí. Z pohledu investic jsou pro Lovosice zásadní úpravy dvou nebezpečných křižovatek na silnici I/15. O průběhu přípravy následně informoval vedoucí úseku výstavby Marek Sotona. „Naším cílem je přípravu co nejvíce uspíšit, abychom mohli tyto akce do dvou let zrealizovat,“ ujistil vedoucí úseku výstavby. „Podpora města je v tomto směru samozřejmá,“ doplnil avizovaný termín starosta Lovosic.

Zastupitelům města byly následně zodpovězeny také otázky týkající se přípravy investičních akcí v sousedních Litoměřicích. Zájem byl také o informace k přípravě dálnice D7, která z velké části zasahuje do dopravy v Ústeckém kraji.

Převážná část schůzky byla věnována informacím o údržbě a správě komunikací. Plánované i výhledové opravy ve městě a okolí představil vedoucí provozního úseku Vít Plechatý. „Ročně opravíme v kraji přibližně 50 kilometrů velmi špatných komunikací ve správě státu. K tomu, abychom docílili dobrého stavu musíme v následujících pěti letech opravit ještě asi 250 kilometrů,“ seznámil přítomné s aktuálním staveb vedoucí provozního úseku. Radní následně zaujala prezentace přípravy oprav asfaltových povrchů i nastavený cyklus plánování a oprav komunikací. „Škoda, že veřejnost nezná, jak je proces oprav komunikací propracovaný. Lidé jsou pak dezinformovaní a z oprav frustrovaní,“ posteskl si starosta Lovosic.

Zástupce policie ČR vnesl do debaty několik případů nevyhovujících bezpečnostních prvků a bodových závad. Zároveň poukázal na jejich laxní řešení. „Jsem rád, že jsem si zde vyslechl i negativní reakce. To je přesně smyslem těchto schůzek. Je potřeba o problémech mluvit a následně je řešit,“ přijal kritiku ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský. Na druhou stranu zazněla od policie ČR i pochvala za současný přístup ŘSD k řešení problematiky. 

Výsledkem koordinační schůzky byla shoda na řadě úkolů, které je nutné řešit vzájemně. Padla rovněž shoda na další schůzce ve výhledu tří měsíců, kde dojde na rekapitulaci plnění zadaných úkolů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechTourism: Ztráty v cestovním ruchu může zmírnit podzimní sezóna a návrat zahraničních turistů

16:17 CzechTourism: Ztráty v cestovním ruchu může zmírnit podzimní sezóna a návrat zahraničních turistů

Ve druhém čtvrtletí přijelo do hotelů, penzionů, ubytoven a kempů v České republice 988 tisíc hostů,…