Setkáním ministrů životního prostředí České a Slovenské republiky zahajují oba resorty aktivnější spolupráci

19.02.2017 10:40

15. února 2017 proběhlo setkání ministra životního prostředí Richarda Brabce s ministrem životního prostředí Slovenské republiky László Sólymosem.

Setkáním ministrů životního prostředí České a Slovenské republiky zahajují oba resorty aktivnější spolupráci
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec

Ministři si vyměnili především zkušenosti s přípravou nové či úpravami stávající legislativy pro nakládání s odpady. Diskutovali mimo jiné o nastavení poplatků za ukládání odpadů na skládky, taky aby motivovaly k vyššímu třídění odpadů. Zároveň oba ministři probírali zkušenosti se zajištěním a rozšiřováním funkční sítě pro třídění odpadů, dostupné pro občany ve všech městech a obcích. Shodli se, že je nutné také vyřešit koncovku pro nakládání s vytříděným odpadem, zahrnující zpracovatelská zařízení a uplatnitelnost recyklovaných výrobků na trhu.

Ministři rovněž hovořili o problémech s aplikací zákona o EIA a rámcové směrnice o vodách.

S ohledem na množství témat, kde je užitečné si vzájemně vyměňovat zkušenosti a spolupracovat při vyjednávání v rámci EU, se shodli na zintenzivnění spolupráce na úrovni expertů v dalším období. K této spolupráci napomůže i pravidelné setkávání v rámci Česko-slovenské komise pro spolupráci v oblasti ochrany životního prostředí, která se poprvé sešla v den, kdy proběhlo setkání ministrů.

V rámci jednání Komise si zúčastnění obou států vyměnili řadu důležitých a detailních informací k implementaci legislativy k biodiverzitě, k zákonu a nové směrnici EIA, oběhovému hospodářství, vodnímu hospodářství a spolupráci na EU a multilaterální úrovni. Druhé setkání Komise se uskuteční na Slovensku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman: Žádost o důchod s detektivní zápletkou - šetření až do složek StB

16:46 Ombudsman: Žádost o důchod s detektivní zápletkou - šetření až do složek StB

Šetření v případě českého seniora žijícího v USA se změnilo v pátrání po důkazech, které by České sp…