Shoptet.cz: V e-shopech nakupují nejčastěji muži, a to během pracovní doby

28.03.2014 14:20 | Zprávy

Na internetu nakupují nejčastěji muži, kteří jsou také v e-shopech ochotni utratit více financí než ženy. Vybrané zboží si běžně objednávají během pracovní doby. Pokud nakupují přes mobilní zařízení, pak většinou ve volných chvílích nebo při sledování televize.

Shoptet.cz: V e-shopech nakupují nejčastěji muži, a to během pracovní doby
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Počítač

Nákupům na internetu stále vévodí muži. Je to částečně dáno tím, že se neradi prodírají mezi regály a ostatními lidmi. Na e-shopu mohou nakoupit kdykoli a odkudkoli, z pohodlí svého domova, během dovolené nebo z práce. Současně jim on-line nákupy umožňují okamžité porovnání cen, hodnotících kritérií či referenci. Muži kupují především elektroniku, nářadí, ale i oblečení. Ženy při nákupech potřebují zboží vidět a „osahat“ si jej. Navíc u starších generací mají ženy z internetu jistou obavu a přenechávají tyto záležitosti mužům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Proč jste se rozhodl kandidovat na poslední chvíli?

Co vás k tomu přimělo? A proč jste nekandidoval na předsedu? Je vůbec zvláštní, že byl na předsedu jen jeden kandidát, nemyslíte? Nesvědčí to dost o tom, že na tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Podíl penzijních nároků na HDP v roce 2024 mírně klesl

16:08 ČSÚ: Podíl penzijních nároků na HDP v roce 2024 mírně klesl

Celková hodnota penzijních nároků ke konci roku 2024 dosáhla úrovně 279,7 % HDP, což představuje opr…