Sídlo Senátu navštívilo během Dne otevřených dveří více než 2500 lidí

28.10.2019 22:02

Více než 2500 návštěvníků zavítalo do sídla Senátu na Den otevřených dveří 28. října 2019. Veřejnosti se otevřel nejen Valdštejnský, ale i Kolovratský palác a návštěvníci mohli zhlédnout i několik výjimečných výstav připravených k letošnímu výročí 30 let svobody.

Sídlo Senátu navštívilo během Dne otevřených dveří více než 2500 lidí
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR
reklama

Mimořádnému zájmu návštěvníků se těšila výstava v Rytířské síni Valdštejnského paláce o životě a odkazu kardinála Tomáše Špidlíka, který by se v letošním roce dožil sta let a kterému minulý režim nedovolil návrat do vlasti. Stalo se tak až po sametové revoluci. S událostmi na Národní třídě souvisela také další z výstav v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce, a to panelová expozice k 30. výročí svatořečení Anežky České.

V doprovodu průvodců si mohli zájemci prohlédnout také Hlavní sál, který je svými rozměry druhým největším historickým sálem v Praze. Na prohlídkové trase nechyběl ani Jednací sál, kde se senátorky a senátoři scházejí na svých plenárních schůzích.

Pro individuální prohlídky byl pro veřejnost zpřístupněn Kolovratský palác, kde mohli občané nahlédnout například do Zeleného salonku. Ten mj. sloužil jako zasedací místnost předválečné i protektorátní vlády. V současnosti je salonek využíván hlavně jako zázemí pro jednání výborů či komisí Senátu. Ve

Výstavní síni Senátu čekala na příchozí expozice k 30. výročí svobodného skautingu, ta je pro veřejnost přístupná denně až do 1. prosince 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Klatovská nemocnice otevřela nové prostory

22:31 Plzeňský kraj: Klatovská nemocnice otevřela nové prostory

Klatovská nemocnice zprovoznila nové prostory oddělení zdravotně sociálních lůžek. Oddělení nyní půs…