Siemens a portál ŠIK.CZ pomáhají dětem

26.04.2014 21:27

Pětičlenná Siemensova rodinka se již téměř rok objevuje na televizních obrazovkách na chodbách více než čtyřech stovek základních a středních škol po celé České republice. Umožňuje jí to projekt společnosti Školní informační kanál – ŠIK, jehož cílem je nový způsob komunikace s mladými lidmi prostřednictvím velkoplošných obrazovek.

Siemens a portál ŠIK.CZ pomáhají dětem
Foto: red
Popisek: Siemens
reklama

Krátké spoty, které běží o přestávkách, jsou nekomerční a mají vzdělávací charakter. Siemensova rodinka dětem a studentům pomáhá s výběrem jejich povolání v cyklu „Kým chci být?“. Program sleduje každý den až 218 000 dětí.

Portál www.sikcz.cz funguje již 6 let a na projektech spolupracuje s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem vnitra, Ministerstvem dopravy, Ministerstvem financí, s Ministerstvem spravedlnosti a Ministerstvem životního prostředí a 380 školami. Společnost Siemens se do projektu zapojila v dubnu 2013. Díky spolupráci si Siemens mohl vybrat tři školy, se kterými spolupracuje, aby rozšířily řadu škol zapojených do projektu.

Obrazovky tak byly nově nainstalovány na Střední průmyslovou školu elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm, Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště strojírenské a elektrotechnické v Brně a na Střední školu technickou v Mohelnici.

Siemens ve spolupráci s ŠIK připravuje vzdělávací cyklus „Kým chci být“, který má v žácích a studentech probudit zájem o studium technických oborů. Seriálem provází diváky kreslená Siemensova rodinka. Autorkou postaviček je studentka UMPRUM Klára Marešová. Rodiče se svými třemi dětmi představují přirozeným způsobem, jak to například vypadá ve velké technologické firmě, jaké je po škole uplatnění technicky zaměřených studentů, jaké je využití cizích jazyků ve firmě i že každý z nás může být hrdinou dnešní doby a podílet se na vývoji celosvětových objevů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Mláďata u vzácných ibisů skalních

19:24 Zoo Ostrava: Mláďata u vzácných ibisů skalních

Hnízdní kolonie ibisů skalních v Zoo Ostrava se rozrostla o nové členy. Dva ze čtyř párů tohoto vzác…