Škoda Transportation: Pars nova modernizuje lůžkové vozy pro České dráhy

21.10.2020 17:56 | Zprávy

Zakázku na modernizaci flotily lůžkových vozů pro České dráhy získala šumperská společnost Pars nova, která je součástí skupiny Škoda Transportation.

Škoda Transportation: Pars nova modernizuje lůžkové vozy pro České dráhy
Foto: red
Popisek: Škoda Transportation

První vůz by se měl dostat zpátky do provozu zhruba na konci příštího roku. U šesti z devíti vozů firma navíc zajistí periodické hlavní opravy.

„Jedná se o významnou zakázku za zhruba 137 milionů korun. Tyto modernizované vozy budou nasazeny v mezinárodním provozu, a proto budou muset projít před opětovným nasazením náročným schvalovacím procesem. Věřím, že nové vozy po svém uvedení do provozu přispějí k dalšímu zvýšení atraktivity cestování,“ sděluje generální ředitel Pars nova Aleš Měrka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Jan Sviták byl položen dotaz

A vy jste snad žádné vyšetřovací komise nezřizovali?

Podle mě jsou k ničemu, to ano, ale jde o princip. Jestli, jak to bývá, nekritizujete jiné za něco, co jste sami dělali.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa úložišť začala s průzkumnými vrty

19:34 Správa úložišť začala s průzkumnými vrty

Správa úložišť začala s průzkumnými vrty, první se zaměří na vodu.