Škoda Transportation: Plzeň se může těšit na nové bateriové trolejbusy

23.02.2021 21:20

Flotila trolejbusů, které mohou v Plzni díky bateriovému pohonu jezdit i mimo tradiční linky, se dočká významného rozšíření.

Škoda Transportation: Plzeň se může těšit na nové bateriové trolejbusy
Foto: Škoda Transportation
Popisek: Škoda Transportation
reklama

Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation totiž začala pracovat na nové dodávce osmi ekologických vozidel s bateriovým pohonem pro západočeskou metropoli. V letech 2021 a 2022 firma do Plzně předá čtyři dvanáctimetrové trolejbusy typu ŠKODA 26Tr a čtyři kloubové trolejbusy typu ŠKODA 27Tr. Vozy budou dodány na základě dříve uzavřených rámcových smluv.

„Pro dopravní podnik během letošního roku vyrobíme čtyři dvanáctimetrové vozy a dva velkokapacitní kloubové trolejbusy, další dva kloubové vozy potom budou dodány na jaře příštího roku,“ potvrzuje obchodní manažer škody Electric Radek Kapr. „Nové trolejbusy mohou jezdit i mimo trolejové vedení, což dopravce využívá například při dopravní obsluze okrajových částí města, nákupních center. Řidič v takovém případě přepne na bateriový pohon a může takto ve standardním režimu ujet i několik kilometrů,“ vysvětluje Radek Kapr.

Zájem o moderní škodovácké trolejbusy s bateriemi v poslední době roste. „Vozy s tímto řešením jsme dodali například do Španělska, Itálie, Maďarska nebo Švédska. Spojeni jsou s nimi také dopravci u nás v České republice, jak potvrzuje i opakovaná dodávka těchto vozidel pro západočeskou metropoli,“ říká člen představenstva Škody Electric Karel Majer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Známe nejlepší statistický plakát roku

11:48 Český statistický úřad: Známe nejlepší statistický plakát roku

Národní kolo soutěže o nejlepší statistický plakát má své vítěze. Vyhlásila je porota, složená ze zá…