Škola na Jarově předvedla na Schole Pragensis, jak se vážou vánoční věnce

21.11.2013 8:11

Žáci Střední odborné školy stavební a zahradnické ozdobili první den 18. ročníku výstavy Schola Pragensis v pražském Kongresovém centru především stylovou přehlídkou zahradnického umění. Na stánku školy předváděli návštěvníkům, jak se vážou květiny a vánoční věnce. Zároveň se na výstavě představili žáci stavebního zaměření, konkrétně budoucí sklenáři, truhláři, klempíři, malíři, lakýrníci, podlaháři a kominíci.

Škola na Jarově předvedla na Schole Pragensis, jak se vážou vánoční věnce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adventní věnec

„Scholy Pragensis se s potěšením účastníme každoročně. Je to pro nás vždy mimořádná příležitost, jak žákům devátých tříd a jejich rodičům ukázat, co všechno umíme a v čem jsme silní. Zároveň jde o důležitou událost, která může v době přetrvávající krize vzdělávacího systému nasměrovat šikovné ruce tam, kam patří,“ říká ředitel SOŠ stavební a zahradnické Miloslav Janeček.

Výstava Schola Pragensis je určena pro pražské střední a vyšší odborné školy. Žáci a pedagogové na ní prezentují nejen vlastní obory vzdělávání, ale i výsledky své práce. Potenciální zájemci o studium se tak mohou přímo na místě přesvědčit o tom, co jednotlivé školy nabízejí. Letošní ročník výstavy probíhá od čtvrtka 21. listopadu do soboty 23. listopadu. Pořadateli jsou Hlavní město Praha a odbor školství, mládeže a sportu Magistrátu hlavního města Prahy.

Záštitu nad tímto ročníkem převzala Ludmila Štvánová, radní pro školství a volný čas.

Střední odborná škola stavební a zahradnická je unikátní institucí v českém vzdělávacím systému. Sdružuje totiž dvě studijní zaměření, která se na první pohled mohou zdát naprosto odlišná – stavební a zahradnické. Ve skutečnosti mají ovšem naopak mnoho společného. Obě vyžadují šikovné ruce a obě vedou k tvorbě estetických i užitečných věcí pro každodenní život.

Jedna z největších pražských škol, která má díky svému zahradnickému předchůdci více než 100letou tradici, se může pyšnit komplexní nabídkou řemeslného vzdělávání. Nabízí 4leté studijní obory s maturitou (například stavebnictví či ekonomika a podnikání), 3leté učební obory s výučním listem (například zedník, kominík, sklenář či instalatér), dvouleté nástavby s maturitou a také učební obory pro absolventy speciálních ZŠ. Přihlášku ke studiu pro školní rok 2014/2015 lze podat nejpozději do 15. března 2014 (více informací na www.skolajarov.cz).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

10:20 Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

V pondělí 23. ledna odhalili pražští celníci na tržnici SAPA v Praze 4 - Libuši téměř dva tisíce kus…