Školákům nabízí VZP na sportovní kroužky tisíc korun. Letos už vyplatila 38 milionů

21.08.2019 10:29 | Zprávy

S blížícím se koncem prázdnin začíná být aktuální téma nástupu dětí do školy. Kromě nákupu školních pomůcek začínají rodiče také řešit výběr sportovních kroužků a dalších zájmových aktivit. O letních prázdninách mívají děti obvykle dostatek pohybu, to se však rapidně změní s usednutím do školních lavic. VZP nabízí dětským klientům příspěvek až 1000 korun na nejrůznější pohybové aktivity. V prvním pololetí letošního roku využilo tento benefit 77 tisíc dětí, které získaly dohromady 38 milionů.

Školákům nabízí VZP na sportovní kroužky tisíc korun. Letos už vyplatila 38 milionů
Foto: VZP
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Všeobecná zdravotní pojišťovna se snaží děti motivovat k pohybu zejména proto, že jeho nedostatek může vést k řadě zdravotních komplikací. Výzkumníci z Univerzity Palackého v Olomouci před několika týdny uvedli, že s váhou má v Česku problémy zhruba 20 % dětí ve věku mezi jedenácti a patnácti lety. Studie, do níž se zapojilo více než 13 tisíc školáků, ukázala, že 15 % z nich má nadváhu a 6 % je obézních. S tím pak logicky mohou souviset např. nemoci srdce a cév, metabolické či endokrinní komplikace, zažívací, ortopedické či dermatologické těžkosti.

Příspěvek na pohybové aktivity mohou dětští klienti VZP čerpat jak na školní, tak na mimoškolní sport. V prvním i ve druhém případě mohou získat 500 korun, takže dohromady si mohou přijít až na tisícovku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Dotace

Když budou Babišovi nebo komukoliv zastaveny dotace, proč bysme to měli doplácet my z našich peněz? Tak žádné peníze nedostane a tečka nebo to si je jako vezme dotyčný z rozpočtu? Tomu nerozumím a děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

20:14 ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v polovině května zahájil správní řízení s několika vzáj…