Deklaraci o vzájemné spolupráci stvrdil svým podpisem v úterý 7. května ředitel školy Aleš Frýdl. Jako perspektivní páteřní školu Ústeckého kraje ji přitom Skupině ČEZ doporučil krajský Úřad práce. V rámci partnerství s energetickou společností škola získala číslo 66.
Přestože celorepublikově zájem žáků o učební obory klesá, v Teplicích se daří jít proti proudu. V minulých letech zde vybudovali moderní dílny pro elektrotechniky za čtyři miliony a ročně pak do nákupu dalšího vybavení a různých pomůcek škola investujeme desítky až stovky tisíc korun. Žáci mají navíc zpestřenou výuku účastí na nejrůznějších soutěžích, třeba teď elektrotechnici vyvíjejí robotického pavouka osazeného nejrůznějšími detektory pro diagnostiku v těžko přístupných místech.
„Chceme se udržet na špičce a bez spolupráce s firmami se to dělat nedá. S ČEZ jsme v minulosti měli nějaké jednorázové společné akce, ale strategické partnerství, to je jiný rozměr. Určitě se nyní více dostaneme blíže jak k provozům, tak i technologiím a hlavně oborům, které jsou pro energetiky prioritní. Tím mám hlavně na mysli různé exkurze a případně i stáže, aby pedagogové věděli, na co se mají během výuky více zaměřit. Naši žáci pak lépe poznají, kde mohou třeba v budoucnu najít své profesní uplatnění,“ říká ředitel školy Aleš Frýdl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…