Trh práce prodělal v posledním roce oživení, ale stále se potýká s nedostatkem absolventů technických oborů. Technicky vzdělaných pracovníků přitom bude ubývat. Jen Skupině ČEZ může odejít do roku 2020 do důchodu na Vysočině 207 pracovníků, což činí téměř 18 procent zaměstnanců Skupiny v regionu. Stejně jako další firmy proto chce zvyšovat zájem o fyziku a s ní spojené technické obory. Již od října loňského roku probíhá 2. ročník úspěšné fyzikální soutěže Vím proč. Motivací v soutěži je i nová cena - příspěvek ve výši 200 tisíc Kč na moderní Oranžové učebny Nadace ČEZ. Žáci mohou natáčet videa a soutěžit o ceny pro sebe i pro svou školu do 31. března.
Organizátorem fyzikální soutěže Vím proč je Skupina ČEZ, která si je vědoma nedostatku uchazečů o práci s potřebným technickým vzděláním. Právě proto se společností LMC přišla se soutěží o nejlepší video vysvětlující fyzikální jev. V jejím druhém ročníku se rozhodla žáky a studenty k natáčení svých experimentů ještě více motivovat, a to novými cenami. Kromě tabletů obdrží autoři nejlepších videí dle odborné poroty v kategoriích ZŠ a SŠ příspěvky ve výši 200 tisíc korun na vybudování učeben pro přírodovědecké a technické předměty.
„Potřebujeme kvalitní absolventy technických oborů. Snažíme se proto žákům co nejdříve ukázat, že se fyziky, která může vést k dobrému uplatnění, není třeba obávat. Atraktivní forma objevování jejich zákonů díky experimentům se v soutěži osvědčila. Budeme rádi, když mladí budou v kreativních pokusech pokračovat – i třeba vylepšováním pokusů z prvního ročníku. Chceme soutěží a dalšími aktivitami přispět k většímu zájmu o fyziku a s ní spojenou techniku,“ říká Pavel Puff, manažer Útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ