Slavnostní vyhlášení ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku proběhne v náhradním termínu 29. července

3. 7. 2020 12:19

Ve středu 29. července 2020 bude znám vítěz tradiční ankety, mapující úspěchy českého sportu handicapovaných, tentokrát za rok 2019.

Slavnostní vyhlášení ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku proběhne v náhradním termínu 29. července
Foto: Spindoctors
Popisek: Vyhlášení ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku
reklama

Slavnostní vyhlášení proběhne v náhradním termínu v pražském TOP HOTELu, původní galavečer – ze dne 10. března 2020 – překazilo vyhlášení nouzového stavu v České republice. A co se týče samotných výsledků ankety, tak letos opravdu bude z čeho vybírat. Skvělých výsledků dosáhli například naši deaflympionici na hrách v Itálii, dařilo se i lukostřelci Drahonínskému a loňský vítěz ankety Tomáš Pešek vybojoval v roce 2019 titul mistra světa. Bude to napínavé!

Konečné výsledky se dozvíme již tento měsíc, kdy budou v rámci slavnostního vyhlášení 29. července odtajněna jména deseti nejlepších handicapovaných sportovců roku. Dojde také na ocenění nejlepších juniorů, objevů, týmů a trenérů českého para sportu. Některá z výrazných osobností bude uvedena do Síně slávy. V rámci výročí založení Českého paralympijského výboru bude organizace udělovat cenu pro nejúspěšnějšího sportovce za jednotlivé svazy (ČATHS, ČSMPS, ČSNS, ČSTPS, ČSZPS a ČFSH) za uplynulých 25 let.

Vyhlášení již tradičně proběhne v TOP HOTELu v Praze, tentokrát však v náhradním termínu a v menší variantě. Za dodržení bezpečnostních hygienických opatření bude například v sále přítomno méně hostů. Tradiční tiskovou konferenci nahradí oficiální tisková zpráva s konečnými výsledky.

Poslední tři ročníky Nejlepšího handicapovaného sportovce roku vždy ovládli muži – plavec Arnošt Petráček, tenista Jaroslav Šmédek a sportovní střelec Tomáš Pešek – a i letos má tato trojice slušné šance na triumf. Do konečných výsledků však jistě bude chtít promluvit i vítězka z roku 2015 lyžařka Tereza Kmochová, která z prosincových deaflympijských her v Itálii přivezla hned pět cenných kovů včetně jednoho zlata.

Nebo se na první příčku vyšplhá další šampion z deaflympiády – snowboardista Tomáš Pazdera, který ve své disciplíně zůstává na světové scéně dlouhodobě neporažen? A jak do celkového pořadí promluví mladé pušky Kateřina Blaščíková (neslyšící tenistka, druhá na MS juniorů), Tadeáš Kříž (úspěšný zrakově handicapovaný lyžař) nebo tělesně handicapovaný stolní tenista Kristián Jelínek (dvě zlata z asijských tour Bangkok Open a Japan Open)? Otázek je spousta, všechny odpovědi se dozvíme na konci července.

V anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku každoročně hlasují vybraní odborníci a trenéři všech sportovních svazů sdružených pod Českým paralympijským výborem (Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců, Český svaz mentálně postižených sportovců, Český svaz neslyšících sportovců, Český svaz tělesně postižených sportovců, Český svaz zrakově postižených sportovců a Česká federace spastic handicap).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda povolává na pomoc s epidemií covid-19 ambulantní lékaře, uložila jim pracovní povinnost

7:34 Úřad vlády: Vláda povolává na pomoc s epidemií covid-19 ambulantní lékaře, uložila jim pracovní povinnost

Od 4. března budou moci hejtmani a pražský primátor povolat do nemocnic na pomoc se zvládnutím nápor…