Slovácká tržnice otevře své brány již zítra!

10.09.2015 16:40

Součástí Slováckých slavností vína a otevřených památek bude v pátek, od 16. hodiny také otevření Slovácké tržnice v areálu bývalých kasáren.

Slovácká tržnice otevře své brány již zítra!
Foto: SYNOT
Popisek: Slovácká tržnice
reklama

Atmosféra slavností bude pro start tržnice přímo ideální. Pro první zákazníky tohoto v regionu unikátního projektu je navíc připraven bohatý doprovodný program.

Moderátorem slavnostního odpoledne bude František Uher, vystoupí zde také folklorní studio Buchlovice. Připravena je i řada soutěží a ukázek lidových řemesel a dovedností. Půjde například o presování vína a následné rozdávání vylisované šťávy, stloukání másla, malování slováckých ornamentů na tělo, ukázky dobových bicyklů nebo projížďky na koních. Úsměvným zpestřením pak bude soutěž s názvem „na trh na kole”. Půjde o jízdu zručnosti na dobových kolech v netradičních disciplínách, jako je například jízda s košíkem vajec nebo s husou. Úspěšné jezdce bude pochopitelně v cíli čekat odměna.

Dopravu v sobotu navíc zdarma zajistí tzv. Vinařský vláček. Ten bude kyvadlově vozit návštěvníky vinařských slavností z centra Uherského Hradiště na Vinohradskou ulici a zpět. Zastávku bude mít také u nově otevřené Slovácké tržnice.

 

Senátor Ivo Valenta navíc pozval v rámci výjezdního zasedání, kterých se sám v různých městech účastnil, své kolegy senátory tentokrát právě na Slovácko. Do Uherského Hradiště tak přijede řada senátorů, kteří se v páteční podvečer nejen podívají do nově otevřené tržnice, ale seznámí se také s místním folklorem, možnostmi a rozvojem cestovního ruchu, situací zemědělců a živnostníků a také s problémy, které region sužují. Cílem je především zviditelnění regionu, který je často opomíjen.

(Zástupce Senátu čeká i malá „ochutnávka“ toho nejlepšího, co na Slovácku je - podívají se například do parku Rochus, navštíví vesnici roku – Babice, dále obec Modrá, známou svým archeoskanzenem a samozřejmě, že si nenechají ujít ani slavnostní krojovaný průvod a tradiční Putování Vinohradskou ulicí.)

Rekonstrukce Slovácké tržnice trvala necelých 8 měsíců a vyžádala si 35 milionů korun. Místním zemědělcům a regionálním potravinářským producentům nabídne špičkové zázemí pro podporu odbytu jejich výrobků. Zákazníkům pak místo, kde pod jednou střechou nakoupí kvalitní sortiment regionálních produktů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Ochránci přírody zbaví Rokytku nepořádku

19:38 Arnika: Ochránci přírody zbaví Rokytku nepořádku

Pneumatiky, kusy nábytku i drobné odpadky. Na ně se v pátek chystají dobrovolníci z Arniky a firmy T…