Slovácká tržnice otevře své brány již zítra!

10.09.2015 16:40

Součástí Slováckých slavností vína a otevřených památek bude v pátek, od 16. hodiny také otevření Slovácké tržnice v areálu bývalých kasáren.

Slovácká tržnice otevře své brány již zítra!
Foto: SYNOT
Popisek: Slovácká tržnice
reklama

Atmosféra slavností bude pro start tržnice přímo ideální. Pro první zákazníky tohoto v regionu unikátního projektu je navíc připraven bohatý doprovodný program.

Moderátorem slavnostního odpoledne bude František Uher, vystoupí zde také folklorní studio Buchlovice. Připravena je i řada soutěží a ukázek lidových řemesel a dovedností. Půjde například o presování vína a následné rozdávání vylisované šťávy, stloukání másla, malování slováckých ornamentů na tělo, ukázky dobových bicyklů nebo projížďky na koních. Úsměvným zpestřením pak bude soutěž s názvem „na trh na kole”. Půjde o jízdu zručnosti na dobových kolech v netradičních disciplínách, jako je například jízda s košíkem vajec nebo s husou. Úspěšné jezdce bude pochopitelně v cíli čekat odměna.

Dopravu v sobotu navíc zdarma zajistí tzv. Vinařský vláček. Ten bude kyvadlově vozit návštěvníky vinařských slavností z centra Uherského Hradiště na Vinohradskou ulici a zpět. Zastávku bude mít také u nově otevřené Slovácké tržnice.

 

Senátor Ivo Valenta navíc pozval v rámci výjezdního zasedání, kterých se sám v různých městech účastnil, své kolegy senátory tentokrát právě na Slovácko. Do Uherského Hradiště tak přijede řada senátorů, kteří se v páteční podvečer nejen podívají do nově otevřené tržnice, ale seznámí se také s místním folklorem, možnostmi a rozvojem cestovního ruchu, situací zemědělců a živnostníků a také s problémy, které region sužují. Cílem je především zviditelnění regionu, který je často opomíjen.

(Zástupce Senátu čeká i malá „ochutnávka“ toho nejlepšího, co na Slovácku je - podívají se například do parku Rochus, navštíví vesnici roku – Babice, dále obec Modrá, známou svým archeoskanzenem a samozřejmě, že si nenechají ujít ani slavnostní krojovaný průvod a tradiční Putování Vinohradskou ulicí.)

Rekonstrukce Slovácké tržnice trvala necelých 8 měsíců a vyžádala si 35 milionů korun. Místním zemědělcům a regionálním potravinářským producentům nabídne špičkové zázemí pro podporu odbytu jejich výrobků. Zákazníkům pak místo, kde pod jednou střechou nakoupí kvalitní sortiment regionálních produktů.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BAT: Nový MINI přírůstek do rodiny nikotinových alternativ

15:17 BAT: Nový MINI přírůstek do rodiny nikotinových alternativ

Nikotinové sáčky jsou moderní alternativou ke klasickým cigaretám a za velmi krátkou dobu si získaly…