Slovenské divadlo se představí v pražském Divadle bez zábradlí

11.05.2014 19:53

V květnu a červnu uvede Divadlo Bez zábradlí již 19. ročník festivalu Slovenské divadlo v Praze, jehož hlavním partnerem je hl. m. Praha, Městská část Praha 1 a Slovenský institut v Praze. Patronkou letošního ročníku festivalu je významná slovenská herečka paní Zdena Studénková .

Slovenské divadlo se představí v pražském Divadle bez zábradlí
Foto: Divadlo Bez zábradlí
Popisek: Divadlo Bez zábradlí
reklama

Festival slavnostně zahájí v pondělí 26. května divadlo Štúdio L+S Bratislava komedií „Ani za milion“v hlavní roli s Kamilou Magálovou. Tradičně se setkáte s herci ze Slovenského národního divadla (Z. Kocúriková, B. Turzonovová, D.Jamrich, M.Huba), Astorky Korzo ´90 (např. A.Šišková, M.Noga) , Slovenského komorního divadla Martin v inscenaci www.narodnycintorin.sk ( cena Dosky herci Dano Heribanovi za nejlepší mužský herecký výkon) a Radošínského naivného divadla  s vynikajícím Stanislavem Štepkou, jehož jméno avizuje  příjemnou zábavu.

Závěr festivalu bude patřit v úterý 17. června mladé slovenské herečce Slavě Daubnerové s projektem „Untitled“ . Sólová pohybově-vizuální performance inspirovaná dílem fotografky Francescy Woodman a pocitem pomíjivosti, který fenomén fotografie vyvolává cena Dosky za inscenaci, režii a nejlepší ženský herecký výkon)

Program:

pondělí 26. května 2014

Michaela Doleželová a Roman Vencl – Ani za milión

Štúdio L+S Bratislava

Režie: Jakub Nvota. Hrají: Kamila Magálová, Marián Geišberg

Co má společného zpustlý strážce majáku s madam z nejvyšší francouzské společnosti? Přece vůbec nic! Přesto spolu stráví den a noc na bohem zapomenutém místě. Bojují o holý život a mají společné tajemství, které navždy spojí jejich životy. Detektivní komedie, ve které je všechno jinak, než se zdá a jisté je jen to, že za humornými situacemi se skrývá vrah.

úterý 27. května 2014

William Shakespeare - Sen svätojánskej noci

Astorka Korzo ´90

Režie: Ondrej Spišák. Hrají: Miroslav Noga, Marta Sládečková, Peter Šimun, Róbert Jakab, Rebeka Poláková, Juraj Kemka, Zuzana Konečná, Boris Farkaš, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Matej Landl, Ady Hajdu, Marián Labuda ml., Vlado Černý, Zuzana Porubjaková / Ágnes Jókai ad.

Moderní pohled na téma láska. Slavná Shakespearova svatební komedie zasazená do současnosti a „exotiky hodinového hotelu“. Literární fond ocenil invenční režijní pojetí Výroční cenou 2012. Marta Sládečková, Peter Šimun a Miroslav Noga získali za mimořádné herecké výkony Prémii Litfondu 2012.

 

pátek 30. května 2014

Dodo Gombár, Róbert Mankovecký www.narodnycintorin.sk

Slovenské komorné divadlo Martin

Režie: Dodo Gombár. Hrají: Henrieta Jančišinová – Kolláriková, Zuzana Rohoňová, Nadežda Vladařová, Marek Geišberg, Dano Heriban, Karol Čičmanec, František Výrostko, Dominik Zaprihač, Róbert Mankovecký

Pilotní díl jevištního sitcomu s hudbou Daniela Heribana, Marka Geišberga a Róberta Mankoveckého nás zavede na martinský hřbitov, kde se na svém posledním odpočinku setkávají největší osobnosti našeho národního života, ale i několik bezejmenných postav, které pro národ neudělaly téměř nic a pes, který pro národ neudělal vůbec nic.

Úterý 3. června 2014

Ivan Vyrypajev – Ilúzie

Slovenské národné divadlo

Režie: Eduard Kudláč. Hrají: Zuzana Kocúriková / Emília Vášáryová, Božidara Turzonovová, Martin Huba, Dušan Jamrich

Hořko-směšné komorní drama. Dva manželské páry na sklonku života bilancují, zpovídají se jeden druhému a najevo vyjde nejedno překvapení. Autentické a hluboké mapování životních vzletů a pádů před opuštěním Mléčné dráhy... Jedinečný pokus o definici nedefinovatelných vzorců osudů je příležitostí pro skvělé herce a otevřené a přemýšlivé diváky.

Neděle 15. června 2014

Stanislav Štepka – Sčista-jasna

Radošinské naivné divadlo

Režie: Ondrej Spišák. Hrají: Stanislav Štepka, Richard Felix, Vladimír Svitek, Maruška Nedomová, Mojmír Caban alebo Svätopluk Malachovský, Michal Kubovčík alebo Ondrej Hraška, Michaela Szöcsová alebo Gabriela Marcinková, Daniela Tomešová, Ladislav Hubáček, Marcela Vilhanová

Druhá divadelní zpráva o dvacátém století z pohledu Štepkovy rodné obce Radošina. Pokračování úspěšné hořko-směšné komedie Polooblačno (1900-1950). Historické, společenské, ale především lidské osudy západoslovenské obce a jejích obyvatel se završují v tragikomických příbězích od počátku nástupu socialismu v padesátých letech do roku 2000.

útery 17. června 2014

Sláva Daubnerová Untitled

Divadlo P.A.T. Bratislava

Koncept, režie, performerka: Sláva Daubnerová 

Sólová pohybově-vizuální performance inspirovaná dílem americké fotografky Francescy Woodman (1958 – 1981), známé svými černobílými fotografiemi, na kterých zobrazovala své nahé tělo v různých polohách, fragmentech, gestech či v pohybu. Inscenace o pomíjivosti života získala divadelní ocenění DOSKY 2013.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

22:48 CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

Koncem května vyhlásila Univerzita Palackého nejlepší projekty soutěže Podnikavá hlava 2020. Soutěž …