Sněmovní delegace v čele s Janem Hamáčkem je v Izraeli

17.11.2016 12:30

Nadstandardní meziparlamentní vztahy, spolupráce ve zdravotnictví nebo v obraně, to byla hlavní témata jednání parlamentní delegace vedené Janem Hamáčkem v Izraeli.

Sněmovní delegace v čele s Janem Hamáčkem je v Izraeli
Foto: PS PČR
Popisek: Sněmovní delegace v čele s Janem Hamáčkem v Izraeli

„Jsme po německém Bundestagu teprve druhou zemí, se kterou se izraelský Knesset dohodl na pravidelných meziparlamentních konzultacích. I to svědčí o velmi dobrých vztazích, které s touto zemí máme,“ uvedl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Podle něj se tak vytváří velká šance pro daleko těsnější obchodní a ekonomickou spolupráci. V delegaci PSP ČR jsou zastoupeni také členové výborů pro zdravotnictví a pro obranu. „Právě to jsou oblasti, ve kterých se intenzivnější spolupráce přímo nabízí,“ doplnil předseda Sněmovny.

„Zástupci Knessetu opakovaně ocenili i skutečnost, že český parlament podpořil Izrael ohledně sporné rezoluce UNESCO, která se týkala památek ve východním Jeruzalémě,“ konstatoval Jan Hamáček.

Předseda Sněmovny Jan Hamáček se na začátku návštěvy sešel se svým protějškem – předsedou Knessetu Juli-Joel Edelsteinem, ale i s lídrem současné opozice Jicchakem Herzogem. Zároveň proběhla jednání i mezi již zmíněnými výbory pro zdravotnictví a pro obranu.

Členové delegace Poslanecké sněmovny mají na programu ještě například setkání s premiérem Státu Izrael Benjaminem Netanjahu nebo s českými vojáky, sloužícími v misi MFO na egyptské Sinaji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Učni předvedli své dovednosti na náměstí ve Vysokém Mýtě

15:27 Pardubický kraj: Učni předvedli své dovednosti na náměstí ve Vysokém Mýtě

Mezinárodní soutěž učňů v řemeslných dovednostech ŘEMESLO / SKILL 2018 se uskutečnila 18. - 20. září…