Sněmovní delegace zahájila cestu po Latinské Americe v Paraguayi

12.08.2016 13:21

Delegace zástupců Poslanecké sněmovny vedená jejím předsedou Janem Hamáčkem ve středu zahájila oficiální pracovní cestu po zemích Latinské Ameriky.

Sněmovní delegace zahájila cestu po Latinské Americe v Paraguayi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček
reklama

Poslanci se na úvod setkali s viceprezidentem Paraguayské republiky Juanem Afarou, po té jednali se zástupci Poslanecké sněmovny Kongresu Paraguayské republiky, jejímž předsedou je Hugo Vélazquez Moreno. Dalším bodem programu byla schůzka se starostou města Asunción Mario Ferreirem.

"Jakkoliv jsou ČR s Paraguay od sebe geograficky vzdálené, nabízí se řada možností spolupráce. Paraguay je na jedné straně významným potravinářským producentem, na druhé straně je stabilní, investorsky zajímavou zemí s atraktivním daňovým systémem. V pokročilém stádiu jsou jednání o našich dodávkách pro modernizaci dopravy - autobusové, tramvajové i železniční. Na dosah jsou například i dodávky komunikačních systémů pro armádu. Před podpisem jsou i důležité mezistátní dohody," uvedl předseda Sněmovny Jan Hamáček. "Starostu hlavního města zaujal také pražský systém protipovodňových opatření. Protože Asunción plánuje jeho budování, nabízí se možnost spolupráce. Naši výrobci by se zde mohli podílet i na modernizování místní městské hromadné dopravy", dodal Hamáček.

Česká delegace, kterou tvoří kromě předsedy Sněmovny i zástupci poslaneckých klubů bude pokračovat návštěvou Uruguaye, Argentiny a na závěr podpoří sportovce na Olympijských hrách v Brazílii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

22:54 Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

V předvánočním období existuje reálné riziko zvýšené nabídky padělků výrobků renomovaných značek. Ji…