Soutěže o nejlepší klobásku, tlačenku a řeznický stánek znají své vítěze

09.02.2015 16:25

Součástí sobotního masopustního veselí ve Valašském muzeu v přírodě byl i 18. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 8. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“.

Soutěže o nejlepší klobásku, tlačenku a řeznický stánek znají své vítěze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výborná tlačenka

Pětičlenná odborná porota, složená z vylosovaných zúčastněných řeznických firem, vybrala jako nejchutnější klobásku z firmy Milan Žabčík z Kateřinic s celkovým počtem 21,5 bodů. O 0,5 se na druhém místě umístila firma Řeznictví Stiborek z Frenštátu pod Radhoštěm. Pomyslnou bronzovou medaili získaly se ziskem se stejným ziskem 20 bodů MP Krásno z Valašského Meziříčí a Těšínské jatky z Českého Těšína.  „Zájem mistrů cechů řeznického a uzenářského o soutěž, ale i osobní účast na Masopustu byla v letošním roce vysoká. Soutěže o nejlepší klobásku se zúčastnilo 13 firem, nejlepší tlačenku porota vybírala taktéž ze 13 vzorků. Celkem 14 firem nabízelo ochutnávky a prodej svých výborných výrobků i návštěvníkům muzea“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel Valašského muzea v přírodě.
První místo v mladší soutěži „O nejlepší valašskou tlačenku“ získala firma Těšínské jatky se ziskem 114 bodů. O jeden bod méně, 113 bodů a druhé místo v této soutěži, získalo MP Krásno z Valašského Meziříčí.  Třetí příčku obsadilo Řeznictví H + H z Hladkých Životic se ziskem 111 bodů.

Návštěvníci akce mohli rozhodnout o vítězi soutěže „O nejlepší řeznický stánek“. Na prvním místě se umístil stánek firmy Řeznictví H + H, s.r.o. z Hladkých Životic.

Akci navštívilo v letošním roce na 4 tisíce návštěvníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zdravotnictví: Novelou personálně stabilizujeme krajské hygienické stanice

19:33 Ministerstvo zdravotnictví: Novelou personálně stabilizujeme krajské hygienické stanice

Pracovní skupina na Ministerstvu zdravotnictví projednala novelu nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o p…