Společnost Dajbych na Bahnech představí speciální vojenská vozidla Cheetah a elektromobil

22.06.2018 11:15

V sobotu 23. června od 9 do 17 hodin se v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan uskuteční 29. ročník vojenské show Bahna. V rámci dynamických ukázek a ve statické expozici plzeňská společnost Dajbych poprvé veřejně představí nová lehká vojenské vozidla Cheetah a terénní vozy Toyota Land Cruiser v několika provedeních.

Společnost Dajbych na Bahnech představí speciální vojenská vozidla Cheetah a elektromobil
Foto: Dajbych
Popisek: Nové lehké vojenské vozidlo Cheetah

Autosalon Dajbych je v Praze a Plzni je spojen se značkami Land Rover a Jaguar, ale zaměřuje se i na výkonné offroadové speciály Toyota a Isuzu. Je také tradičním dodavatelem speciálních lehkých vozidel pro Armádu České Republiky, vojenskou i republikovou policii. I to je jeden z důvodů, proč na letošním ročníku Bahen představí hned několik velmi zajímavých vozů.

„Především půjde o otevřená vozidla RDV Cheetah a LRPV Cheetah, která jsou určena pro výsadkové a speciální jednotky. Obě vozidla se na Bahnech představí ve své české premiéře. Vozidla jsou možnou budoucí náhradou vozidel Land Rover Defender 110 Kovboj a 130 Kajman, které slouží u výsadkových a speciálních jednotek české armády,“ upřesnil Tomáš Petrů, marketingový manažer společnosti Dajbych. Menší Rapid Deployment Vehicle (RDV) Cheetah spadá do kategorie vozidel rychlého zásahu s maximální hmotností 3,5 tuny, větší Long Range Patrol Vehicle (LRPV) Cheetah je průzkumné bojové vozidlo dlouhého dojezdu, jehož celková hmotnost může dosahovat až 5,5 tuny. Základem pro obě vozidla je osvědčený podvozek Toyota Land Cruiser řady 70 rámové konstrukce, na který je možné instalovat nejrůznějších provedení kabin, nástaveb i užitných modulů a zbraňových systémů. Oba vozy jsou poháněny osmiválcovým dieselovým motorem, s nímž mohou dosahovat maximální rychlosti až 170 km/h. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol a uzávěrky diferenciálů obou náprav. Obě vozidla mohou být opatřena přídavným pancéřováním a celou škálou výzbroje, od lehkých přes těžké kulomety až po granátomety či pancéřovky a protitankové řízené střely.

Na statické ukázce stánku společnosti Dajbych budou k vidění další dva neméně zajímavé vozy. Konkrétně se bude jednat o demonstrátor pancéřovaného provedení Toyota Land Cruiser 79, na kterém bude patrná struktura pancéřování i speciální konstrukce vozu. Novinkou pro návštěvníky pak bude i elektromobil Electric Cruiser v podobě užitkového pickupu. Pod kapotou tohoto automobilu se místo spalovacího motoru nachází elektromotor o výkonu až 90 kW a kapacitní Li-Ion baterie. Dojez vozidla činí 150 km na silnici a 60 km v těžkém terénu, přičemž dokáže vyvinou maximální rychlost 130 km/h. Vůz je určen pro práci v náročných podmínkách, kde je limitující použití spalovacích motorů, nebo kde jsou nastaveny přísné ekologické limity, může se uplatnit i tam, kde uživatelé potřebují tichý provoz vozidel či v podmínkách omezených možností oprav složitých spalovacích pohonných jednotek.

O Autosalonu Dajbych
Společnost působící v Praze a Plzni se specializuje na autorizovaný prodej a servis luxusních vozů tradičních značek Jaguar, Land Rover. Známá je i díky specializaci na offroadové speciály nejen značek Toyota a Isuzu. Společnost Dajbych také provádí komplexní úpravy vozů na míru podle přání zákazníku, mezi něž patří i uživatelé z ozbrojených složek, armády či policie, záchranářů, ale i civilních organizací či sportovních odvětví. Autosalon Dajbych je v Plzni od roku 1995, v roce 2013 otevřela Pražskou pobočku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Podnikatelé zasažení tornádem mohou získat až 35 milionů korun na obnovu

20:32 MPO: Podnikatelé zasažení tornádem mohou získat až 35 milionů korun na obnovu

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výzvu z programu Nemovitosti pro podnikatele z lokalit zas…